першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Чи буде знищена науково-експериментальна база НАН України?

29-08-2009 14:43 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1251546191.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Державні землі передаються у комунальну власність з метою подальшої приватизації.

Глевахівська селищна рада Васильківського р-ну Київської обл. зухвало намагається поза межами своєї компетенції відібрати орні землі та знищити всесвітньо відомий науковий стаціонар загальнодержавного значення – Державне підприємство (ДП) «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України». Намагається відібрати землі, які належать державі і згідно закону не можуть передаватись у комунальну власність.

Рейдерські зазіхання Глевахівської селищної ради (в особі її голови Шепеленка О.В.) розпочалися давно, практично протягом всього часу існування ДП «ДСВ ІФРГ НАН України». Через відсутність вільних земельних ділянок у Глевахівській селищній раді, які можна було б роздати (продати) у приватну власність, розпочато судову тяганину з позовом до ДП «ДСВ ІФРГ НАН України» про припинення користування земельною ділянкою, вилучення земельної ділянки та визнання недійсним державного акту на землю ДП «ДСВ ІФРГ НАН України» за надуманим приводом про нецільове використання земель сільськогосподарського призначення. Насправді ж, суть претензій голови Глевахівської селищної ради Шепеленка О.В. полягає в його бажанні перерозподілу на власну користь державних земель, які закріпленні за ДП «ДСВ ІФРГ НАН України».

Таким чином, з боку голови Глевахівської селищної ради Шепеленка О.В. мова йде не про турботу про місцеве населення, а про «дерибан» державної землі і використання її з метою власного збагачення.
З лютого 2008 р. Глевахівською селищною радою розпочато судові позови з метою заволодіння землями ДП «ДСВ ІФРГ НАН України».
27 травня 2009 р. Вищий Господарський суд України задовольнив касаційну скаргу НАН України та скасував рішення Господарського суду Київської області від 30-31.12.2008 р. та постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 30.04.2009 р. у справі №18/595-08 і прийняв нове рішення, яким відмовив Глевахівській селищній раді в задоволенні позову до ДСВ ІФРГ НАН України.

Але Верховний суд України рішенням 18 серпня віддає державну ріллю селищній раді.
Ще до засідання Верховного суду України в Інтернеті було розміщено повідомлення про продаж земельних ділянок.

Україна є потужною аграрною країною. Створення та впровадження у виробництво високоурожайних сортів, сортів з високою якістю насіння є справою загальнодержавного значення, одним з найважливіших компонентів розбудови держави. Орні землі ДСВ ІФРГ НАН України є Національним надбанням, ключем до розвитку аграрного сектору України і сьогодні, як і протягом багатьох років, забезпечують провідні компанії країни унікальним насінням.
Відібрати державні землі у Національної академії наук та будувати вілли на Ріллі, де створюються Сорти пшениці з потенціалом врожайності за 120 ц/га, це зубожіння та дикунство. Якщо таке станеться, це буде знаковою подією, це буде свідчити про знищення майбутнього Держави, її деградацію.

Цього не повинно бути!
Доля Національного Наукового центру вирішується вже сьогодні! Втрата Центру буде означати початок знищення науки в Україні.

http://www.nas.gov.ua/News/Publishers/shbn/vzb/Documents/090828.pdf

29-08-2009 14:43 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1251546191.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua