першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В НФПУ заявляють, що восени буде звільнено близько 500 тис. чол.

07-09-2009 12:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1252316577.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Восени в Україні варто очікувати нової хвилі звільнень і зростання заборгованості із зарплат. Про це заявив голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук, посилаючись на дані профспілкового моніторингу підприємств.
За його словами, до кінця року число безробітних зросте на 400-500 тисяч.
«Багато підприємств утримували штати працівників, сподіваючись на підтримку влади. Літо показало, що цієї підтримки чекати не варто, - вважає М.Якібчук. - Уряд і парламент займаються виборами, а не програмою порятунку економіки й виробництва. До того ж, рівень держзамовлень на вітчизняну продукцію впав іще сильніше».
Крім того, підкреслює Якібчук, до нього звертаються колективи підприємств, яким податкова адміністрація заборгувала великі суми з повернення ПДВ. «Останнім часом деякі підприємства-експортери тільки за рахунок повернення ПДВ й умудрялися виплатити працівникам зарплату. Через спекуляції податківців тепер тисячі людей сидять без грошей», - упевнений Якібчук.
У цілому, за даними профспілок, реальна кількість безробітних на порядок перевищує кількість зареєстрованих у службі зайнятості і нараховує 3 млн. чоловік, а заборгованість із зарплат, включаючи зарплати «в конвертах», до кінця року складе близько 3 млрд. грн.
Профспілковий лідер прогнозує, що через неефективність влади й несправедливу систему держави черговий транш МВФ (3,8 млрд. доларів) навряд чи врятує ситуацію в українській економіці.

yakibchuk3.jpg

07-09-2009 12:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1252316577.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua