першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Бориспіль проміняв журналістів на політику

29-09-2009 15:38 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1254227895.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Кілька тижнів тому в місті Бориспіль розвернувся гучний недійний скандал. На ТРК «Бориспіль» відбулося безпідставне звільнення директора телеканалу Сергія Пікульова, а також утискання співробітників. За офіційною заявою депутатів міської ради, керівництво каналу не дотрималось своїх обов'язків та не впоралося із поставленими задачами, щоправда, обранці так і не спромоглися чітко пояснити які саме завдання не виконали журналісти.
Підвищення уваги до засобів масової інформації призводить до негативних змін у робочому процесі останніх. Ситуація, що розгорнулася навколо телерадіокомпанії «Бориспіль» є яскравим прикладом безвідповідальності та непослідовності можновладців. Мова йде про повну зміну керівного складу студії, а також подальшу реорганізацію наповнення ефіру.
За словами звільненого директора Сергія Пікульова, за рік існування компанії, він сам віднайшов та навчив творчий колектив, з нуля підняв студію. Тепер його відсторонюють від справи, ще й звинувачують у недбалому ставленні до роботи. «Люди, зацікавлені у кінцевому результаті, працювали на чистому ентузіазмі за 900грн у місяць. А зараз вони бояться виходити на роботу», - зазначає заступник директора каналу Наталія Донченко.
За даним моніторингу, річний звіт роботи телеканалу перевершив усі сподівання. Не було знайдено жодних грубих порушень та відступів від ліцензії. Крім цього, керівництво каналу проводили активні переговори з київськими студіями за для пошуку нового контенту, займалися розширенням глядацької аудиторії та навіть мали намір відкривати незалежну газету, проте на засіданні Ради це не було враховано.
Після заяви про звільнення директора телекомпанії було оголошено конкурс на місце керівника студії. У конкурсі брали участь 4 особи. Комісія, призначена із депутатів Ради, більшістю голосів обрала Антона Сергійовича Базелінського, який є директором продакшн-студії у Києві. Під час проведення конкурсу не дотримано вимог процедури і не врахована думка творчого колективу, який в свою чергу подав заяву підписану всією командою телеканалу про збереження колишнього директора на посаді. Але органи місцевої влади проігнорували заяву. Колективу повідомили, що скандал зайшов занадто далеко. А деякі з депутатів відкрито заявили, що Сергія Пікульова буде знято з посади керівника телеканалу, Наталію Донченко також приберуть, замісника мера Валерія Дмітрієва знімуть з посади, а з мером будуть розбиратися, доповідаючи про це безпосередньо Юлії Тимошенко.
В результаті основна частина колективу, його творча група у складі 5 чоловік, подала заяви на звільнення. «Люди просто хочуть працювати. Ті, хто займаються справою, не мають час бігати кабінетами та плести інтриги. Колектив став заручником ситуації. До нього ніхто не прислухається і навіть не надає слова» - повідомила пані Донченко.
З інтерв'ю з директором телеканалу нам стало відомо, що весь конфлікт та суперечки у колективі почалися зі звільнення журналістки Ганни Вабіщевич, котра планувала обіймати посаду шеф-редактора каналу. Відмінивши звільнення, Сергій Пікульов отримав погрози та образи у свій бік від амбіційної журналістки. Нещодавно Ганна Вабіщевич опублікувала власне інтерв'ю, в якому чітко вказує, що посада шеф-редактора потрібна їй для самопіару та запису в трудовій книжці.
Окрім випадку зі звільненою журналісткою існує ще одна таємна причина конфлікту - вибори та симпатії керівництва міста до партії БЮТ. Журналісти ж в свою чергу зайняли позицію нейтралітету і, незважаючи на те, що ТРК є комунальним медіа, вважали за потрібне самостійно формувати редакційну політику без диктату влади та творчий колектив з порядних журналістів, які знають, що таке журналістський обов’язок та журналістська етика.
Це, звичайно, сподобалось не всім, а тому з маленького скандальчику навколо звільнення однієї журналістки, ситуація переросла у великий скандал, через який основна частина колективу, який підтримував занадто «вільнодумного» директора, вирішила взагалі піти з цього ЗМІ.
Призначення нового директора набере чинності з 1 жовтня. Але вже тиждень Антон Сергійович Базелінський знаходиться на ТРС «Бориспіль», вимагає від Наталії Донченко подачі письмової заяви на звільнення з посади за її «власним» бажанням, а також припинення нарахування заробітної плати. Свою присутність директору Сергію Пікульову він пояснює боязню зникнення матеріально-технічних цінностей зі студії, таким чином ображаючи колектив безпідставними підозрами. Проте сам Антон Сергійович Базелінський відмовляється пояснювати свої дії. Колектив вчинки нового директора щодо Наталії Донченко пояснює бажанням прибрати зі свого шляху професійного журналіста та більш сильну за себе людину. З 30 вересня основна частина творчого колективу в складі 5 чоловік припиняє роботу на ТРС «Бориспіль».
Також коментуючи дану ситуацію, колектив заявляє, що особливих утисків чи темників з боку місцевої влади не надходило. Але це лише поки що. «Переконаний, що на канал наберуть нових людей, які будуть сліпо виконувати вказівки та політичні замовлення влади, шкода лишень, що маленький, але чесний канал в місті спочине в Бозі», - переконують рядові глядачі ТРК «Бориспіль».

29-09-2009 15:38 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1254227895.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua