першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В Черкасах провели дебати на політичну тематику

30-09-2009 14:58 Черкащина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1254311932.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

В Черкасах відбулися дебати на політичну тематику

Черкаська обласна організація Комітету виборців України в рамках проекту „Моніторинг стану розвитку політичних партій Черкаської області” організувала дискусію за сценарієм оксфордських дебатів на тему „Чи потрібна Україні пропорційна виборча система за партійними списками?”.
Участь в дебатах взяло дві студентські команди Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького.
Метою дебатів стало з’ясування думки студентської молоді щодо актуального в умовах сьогодення питання: чи є пропорційна виборча система оптимальною для України? Чи правильним було рішення про відмову від формування представницьких органів влади на основі мажоритарної і змішаної виборчої системи?
Організатори не ставили собі за мету довести або спростувати думку про те, що Україні потрібна пропорційна виборча система. Учасники дебатів з обох сторін висували достатньо переконливі аргументи як за так і проти запропонованої тези Не залишилася байдужою і аудиторія, представники якої також навели вагомі аргументи на користь існуючої системи виборів і проти неї. Найголовнішим на думку ЧОО КВУ було те, що проведені дебати показали, що навіть політичні дискусії можуть проходити конструктивно, не перетворюючись на сварку двох ворогуючих таборів.
Наприкінці, за традицією оксфордських дебатів, було проведено голосування. Предметом голосування були аргументи, а не теза, тобто оцінювалося як захищали або спростовували тезу сторони. З відношенням 9 до 3 перемогла опозиція – ті, хто вважав, що Україна не потребує пропорційної виборчої системи за партійними списками. Голосування не є репрезентативним, але відображає оцінку висунутих дебатантами аргументів „за” чи „проти” пропорційної виборчої системи за партійними списками на виборах до органів центральної та місцевої влади.
В ході дебатів було висловлено чимало цікавих думок та ідей, з якими не завадило б ознайомитися політикам та фахівцям. Більш докладний опис події міститиметься в брошурі „Партійне життя як воно є”, яка нині виходить друком та буде розміщена на Наддніпрянському громадському Інтернет-порталі www.mch.ck.ua
Прес-служба ЧОО КВУ

30-09-2009 14:58 Черкащина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1254311932.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua