першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Міжцерковний форум обговорив роль Церков у розвитку суспільства

02-10-2009 08:30 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1254461411.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ДОНЕЦЬК – Глави та ієрархи Церков Донеччини обговорили питання розвитку духовності в Україні, єдності між християнами та співпраці у служінні українському народу. Цьому було присвячене спеціальне зібрання на тему «Роль Церков у розвитку суспільства та держави» у рамках щорічної всеукраїнської конференції Української Християнської Євангельської Церкви (УХЄЦ), що проходила у донецькому Палаці спорту «Дружба» з 24 по 27 вересня 2009 року. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Старший єпископ УХЄЦ Леонід Падун привітав присутніх словами про необхідність єднання християн з метою спільного подолання тих викликів, які сьогодні постають перед суспільством та Українською державою. Він закликав християн незалежно від Церкви, до якої вони належать, являти Христову любов ближньому та подавати руку помочі один одному.

Єпископ Української Греко-Католицької Церкви Степан Меньок у своєму виступі наголосив на тому, що віруючи не повинні забувати про те, що вони є громадянами України, а тому мають бути свідомими та відповідальними щодо своїх громадянських обов’язків. На його думку, християни здатні показати суспільству гідний приклад моральної та відповідальної поведінки в усіх сферах життя.

Звернувшись до присутніх, президент Союзу Церкви Божої України єпископ Олексій Демидович відзначив, що християни мають змінити свою виключно критичну позицію на активну участь у процесі духовного відродження держави. “Віруючи повинні нести суспільству слова життя, плекати та підносити Біблійні цінності та моральні орієнтири”, – додав єпископ.

Перед учасниками зібрання також виступив народний депутат України Павло Унгурян (БЮТ), який зачитав привітання учасникам конференції УХЄЦ від імені Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Він повідомив про досягнення у сфері вдосконалення законодавства у сфері свободи віросповідання за останні роки, а також озвучив наявні проблемні питання, що потребують свого вирішення спільними зусиллями влади, Церков та інших громадянських інституцій.

Глава Правління «Інституту релігійної свободи» Олександр Заєць у своєму виступі позитивно охарактеризував стан релігійної свободи в Україні. На його думку, чинне законодавство дозволяє вільно сповідувати та поширювати релігійні погляди. Завдяки цьому релігійна мережа за роки незалежності розширилась до понад 34 тис. релігійних організацій, серед яких згідно статистичними даними більше 90% є саме християнськими.

Олександр Заєць відповів на питання щодо перспектив та можливих шляхів зміни законодавства України з питань свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій. Він також відзначив важливе значення міжконфесійних інституцій, таких як Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та Нарада представників християнських Церков України, для пошуку порозуміння між представниками різних конфесій та розвитку державно-церковних відносин.

Серед представників Церков у заході також взяли участь представники Української Православної Церкви Київського Патріархату, Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів у Донецькій області, Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри, Церкви Божої та Церкви «Асамблея Божа».

На завершення зібрання присутні ієрархи Церков та віруючи спільно молились за добробут українського народу, єдність Української держави та політикуму, добрі зміни у духовній та економічній сфері країни.

Цього року у конференції УХЄЦ взяли участь гості з 22 областей України та 12 іноземних країн: Польщі, Ізраїлю, США, Грузії, Азербайджану, Молдови, Португалії, Чехії, Швеції, Росії, Узбекистану та Нігерії.

Джерело: http://www.irs.in.ua

2009.09.26_konf_UCGC2b.jpg
2009.09.26_konf_UCGC3b.jpg

02-10-2009 08:30 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1254461411.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua