першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Задля майбутнього України – збереження пам'яті про минуле

12-10-2009 16:00 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1255352417.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Ідеологія української державності зазнала значних, фактично непомірних втрат в часи «радянського тоталітаризму», коли всі засоби фізичного і духовного гноблення системи були спрямовані на знищення усього українського, самобутності нашого народу, його правдивої історії та основ державності.

Однак українська національна ідея не була скорена за 70 років «тоталітаризму», сила державного духу перемогла і на зламі тисячоліть Україна знову постала з попелу згарищ і війн. Проте жодна держава у світі не може існувати без власної історичної спадщини, без прищеплення кожному громадянину національної гордості за звершення предків.
Саме тому першочерговим завданням Президента України, його найближчих соратників є реалізація державницької національної політики в напрямку збереження пам’яті про минуле українського народу, героїчні та трагічні сторінки його історії.

В цьому контексті, в контексті виконання Указу Президента України «Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні», продовжуючи започатковану роботу по викриттю злочинів радянської тоталітарної системи проти українського народу, Главою держави В.Ющенком та керівником Служби безпеки України В.Наливайченком 11 жовтня було здійснено відкриття Музею жертв комуністичних репресій в «Дем’яновому лазі», що на Івано-Франківщині.
Черговий безприцендентний захід з висвітлення трагічних сторінок нашого народу, під час якого було оприлюднено не тільки списки жертв НКВД, а й самих катів і членів військового трибуналу, які проводили криваві допити та виконували розстріли українських патріотів у Станіславській тюрмі-катівні НКВД – загалом 377 прізвищ, заплямованих кров’ю. Як зазначив під час мітингу скорботи В.Ющенко, «ми маємо не лише пам’ятати наших героїв, а й знати імена катів і зрадників. Унікальним у музеї є те, що стали відомі не тільки розстріляні, а відомі 377 імен катів. Завжди треба пам’ятати імена зрадників».
Під час виступу на віче-реквіємі з нагоди 20-ї річниці перепоховання жертв комуністичних репресій в урочищі “Дем`янів лаз” Президент також закликав українців пам’ятати про невинно загиблих під час сталінського терору: «Ми зібралися сьогодні у місці невимовного горя, місці трагічному і водночас священному. Тут, у “Дем’яновому лазі”, сталінська машина терору здійснила жахливий злочин проти України і проти людськості. Я хочу, щоб кожен з нас усвідомив безмір горя, похованого у цій землі».
Беззаперечно, саме сьогодні стратегія керівництва держави по розсекреченню таємних архівів каральних органів тоталітарного радянського режиму набула найбільшого розмаху з часів становлення незалежності України, найвагоміший внесок в реалізацію якої належить національній спецслужбі.

В доробку Служби безпеки України це далеко не перший факт висвітлення усього страхіття антинародного комуністичного ладу, його наслідків для України як держави і українського народу зокрема. В продовження оприлюднення архівних матеріалів щодо трагедії Бабиного Яру, Биківні, Львівської тюрми на Лонцького, розсекречені документи і списки, представлені у Музеї пам’яті на Івано-Франківщині, вкотре дають змогу українцям і світовій спільноті збагнути весь трагізм нашої історії і ті перешкоди, які штучно створювалися з метою недопущення відновлення української державності. Оприлюднення прізвища катів української нації стануть продовженням розпочатого Службою безпеки розслідування кримінальної справи щодо злочинів сталінської каральної машини проти українського народу.
Як вкотре наголосив Голова СБУ В.Наливайченко, процес розслідування комуністичних злочинів, розсекречення та оприлюднення матеріалів щодо трагічного минулого України буде продовжуватись до тих пір, поки в історії нашого народу не залишиться жодної «білої сторінки», жодного невикритого злочину, жодного незасудженого ката. Загалом реалізована на даний час ініціатива В.Наливайченка по відкриттю довідково-інформаційних центрів по усій території держави дала змогу пересічним громадянам України, історикам, науковцям побачити та дослідити цілісну картину етноциду українського народу, який цілеспрямовано здійснювала більшовицько-комуністична система та її карально-репресивні органи.
Історичні матеріали, особисті речі загиблих, документи катівні у Станіславі (теперішній Івано-Франківськ), картини, які відображають історію розстрілів у «Дем’яновому лазу», представлені у Музеї пам’яті – це експонати народної скорботи, які вкотре попереджають про неприпустимість повернення тоталітаризму не тільки в Україні, а й у цілому світі.
На переконання керівника національної спецслужби, саме усвідомлення усіма без винятку українцями як Заходу, так і Сходу, Півдня, Півночі нашої держави, усього трагізму власного народу, фальшивості тієї «зализаної» історії, яку намагалися нав’язати нам ідеологи комунізму протягом останнього століття, є першочерговим консолідуючим фактором, який об’єднає український народ і стане підґрунтям розбудови української держави.

12-10-2009 16:00 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1255352417.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua