першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Місцева влада – під лупою недоліки видніше

17-10-2009 07:24 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1255753477.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

«Місцева влада – під лупою недоліки видніше»

14 жовтня 2009 року в бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького Антоніна Галкіна, голова МК «Спільні дії» презентувала проміжні результати проекту «Місцеве самоврядування під лупою громадськості».
Вона розповіла, що Миколаїв є одним з 16 міст України де за однією методикою проводиться моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування. Завданням кампанії є збільшення прозорості, відкритості та підзвітності місцевої влади, а також напрацювати рекомендації щодо покращення їх діяльності. Однак до того, щоб щось збільшувати, треба з’ясувати який рівень цього «щось» маємо зараз.
Місцеве самоврядування є найближчим для людини рівнем влади. Міський голова, депутати міської ради та її виконавчий комітет керують містом за нашим дорученням від нашого імені. Вони розподіляють кошти, земельні ділянки, майно міської громади. Тому кожен мешканець має бути поінформований про їх діяльність. Саме вони повинні створити умови для участі містян у прийнятті рішень, які безпосередньо їх торкаються, впливають на добробут та комфортне проживання у цьому місті.
Як було зазначено, велику частину інформації про діяльність міської влади миколаївці можуть отримати на сайті міської ради. Тут є графіки прийому громадян міським головою та депутатами, рішення міської ради та виконкому, багато іншої цікавої та корисної інформації. Однак за сучасних умов цього замало.
Не треба мати занадто «велику лупу» – недоліки проглядаються навіть не озброєним оком. Виконком міської ради є місцем, створеним для обслуговування містян. Однак при вході не має інформаційного пункту чи людини, яка може пояснити до кого звернутися, щоб вирішити питання. Хто сидить за конкретними дверима ще можна прочитати, а ось що робиться за ними, ззовні не дізнатися. А вже про інформацію щодо можливості та механізмів оскарження дій працівників виконкому годі чекати. Враховуючи, що бейджиків на працівниках не має, у кімнатах де працюють декілька осіб, відвідувач почувається ніякого, не знаючи до кого звернутися.
А якщо поглянути через «лупу», то виявиться те, чого не зможуть побачити миколаївці. Щодо діяльності депутатів: мешканці міста не зможуть заздалегідь ознайомитися з проектами рішень, які виносяться на розгляд сесії; інформацією про поіменне голосування; висновками та рекомендаціями постійних комісій; звітами (пропозиціями) тимчасових контрольних комісій, інформацією про депутатський фонд та звітами всіх депутатів про їх діяльність тощо. Не зможуть мешканці міста знайти загальноцікаву інформацію щодо генерального плану міста, правила забудови, детальні плани території, проекти забудови окремих територій, вільні земельні ділянки та нежилі приміщення і т. і.
Й головне: не у всіх миколаївців є можливість активно впливати на процеси прийняття рішень щодо життя громади. Звісно, вони можуть взяти участь в громадських слуханнях, що відбуваються час від часу, або роботі різноманітних громадських рад. Однак умов для використання інтелекту та досвіду наших співгромадян задля суспільної користі не створено.
Після обговорення інформації наданої А. Галкіною присутні на презентації представники громадських організацій, члени моніторингової групи проекту «Від громадського моніторингу бюджетного процесу – до ефективного соціального партнерства», одностайно прийшли до висновку, що ключовим елементом в системі місцева влада – мешканці має стати офіційний сайт міської ради. Він може стати тим ресурсом, завдяки якому підвищиться прозорість, публічність та підзвітність місцевої влади, а миколаївці зможуть безпосередньо впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування та брати участь в управлінні життям міської громади. Однак він потребує кардинального оновлення. Учасники обговорення привітали включення до Статуту територіальної громади міста Миколаєва пунктів про створення експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради та консультативно – дорадчої ради Миколаївської міської ради. Було підготовлено звернення до міського голови з пропозицією щодо діяльності експертно-громадської ради.
В ході презентації серед присутніх було також проведено мініопитування щодо їх взаємодії з органами місцевої влади. Багато з присутніх надали пропозиції щодо такої взаємодії.

Проект «Підтримка реформування місцевого самоврядування в Україні шляхом реалізації місцевої діяльності громадського контролю» виконується із квітня 2009 року. У рамках проекту у Львові проведено два етапи Школи громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. Її учасниками є 25 членів Громадських організацій зі всієї України – від Ужгорода до Донецька, й від Чернігова до Криму.

MsWord document
Doc4.doc

34.50 Kb

17-10-2009 07:24 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1255753477.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua