першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

«Такий флот нам не потрібен»

29-10-2009 17:10 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1256825451.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У середу в Севастополі близько 18 години вечора співробітниками ДАІ затримано колону автобронетанкової служби ЧФ РФ у складі одного «ЗіЛ» та двох БТР, яка прямувала з с. Качі до розташування в/ч № 81401.
Як чомусь заведено у підрозділах ЧФ РФ, колона пересувалась вулицями Севастополя у темний час доби без відповідного попередження та погодження із місцевими органами влади, що є прямим порушенням пункту 8 Указу Президента України № 705/2008 та пункту 5 статті 15 Угоди між Російською Федерацією та Україною про статус та умови перебування Чорноморського Флоту Російської Федерації на території України від 28.05.1997 р. До того ж у одного з водіїв виявились відсутніми водійські права та документи на транспортний засыб, про що було складено протокол порушення правил дорожнього руху.
Після оформлення відповідних протоколів колона у супроводі ДАІ дісталась до місця розташування військової частини.
Зазначений інцидент виглядає незначним у порівнянні з минулими «пригодами» російських вояків – втратою авіаційної протичовнової ракети під час стрільб, пожару на крейсері «Москва», маршем вулицями Севастополя десятком бронетранспортерів (чому не сотнею?) та перевезенням містом крилатих ракет, пораненням громадянки України під час учбових стрільб, забрудненням акваторії Чорного моря і т.д. Водночас, усі ці «пазли» складаються у досить непривабливу та небезпечну картину.
Безалаберність та безкарність вояків ЧФ РФ призводять до виникнення надзвичайних подій у регіоні, а ситуації поводження зі зброєю, та ракетною технікою загрожують техногенною катастрофою.
Факти свідчать, що подібні ситуації і далі матимуть місце. У зв’язку із чим можна сформулювати кілька версій відносно причин того, що відбувається.
1. Бойова готовність ЧФ РФ настільки низька, а його керівництво настільки «прогнило», що просто не в змозі запобігати та реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій, у зв’язку із чим ЧФ РФ сам стає джерелом нестабільності та загрози в регіоні.
2. Керівництво ЧФ РФ свідомо йде на конфлікт з українською владою, ігноруючи дотримання обопільних домовленостей та провокуючи напруження у відносинах з метою зриву переговорів щодо перебування ЧФ РФ на території України.
3. Під час проходження колон військової техніки відпрацьовується «модель» передислокації підрозділів російської армії територією України та відповідного реагування, і поведінки української сторони.
4. У росіян та російськомовного населення України формується образ «ворога» в особі українців, який намагається поставити під контроль та загрожувати Чорноморському Флоту, тобто самій Росії.
Цілком імовірно, що усі перелічені причини визначають ситуацію із Чорноморським флотом як загрозливу та вимагають залучення міжнародних спостерігачів.
У всякому випадку, події навколо ЧФ РФ зайвий раз переконують у тому, що «такий флот нам не потрібен».

29-10-2009 17:10 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1256825451.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua