першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Чи стане епідемія грипу на шляху демократії Луганську?

03-11-2009 12:34 Луганщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1257244499.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У суботу, 31жовтня 2009 року, на кв. Смоленський біля середньої школи № 50 відбулися збори громадян навколишніх вулиць та кварталів. По всій території України, зокрема і у Луганську, було запроваджено карантин – усі навчальні заклади закрили. Зрозуміло, що вхід до них, і тим більше проведення будь-яких заходів, заборонили.
Пообідді у суботу стало відомо, що заплановані збори громадян неможливо буде провести у приміщенні школи. Проте мешканці вирішили не розходитися по домівках, а провести збори на вулиці біля школи. Небайдужих до місцевих проблем зібралося майже 60 осіб, серед яких були не лише пенсіонери, а і молоді люди. Також на захід прибули представники місцевого самоврядування – заступник голови Жовтневого райвиконкому В. Родіонов, куратор діяльності ОСН по Жовтневому району О. Степаненко, районні депутати П. Шевченко та С. Васил’єва (за сумісництвом і голова ОСН «Вергунка», на території якого і функціонує ливарне виробництво).
Всі питання, які були заплановані, а це презентація генплану, доповідь членів ОСН «Комітет 2-га Трамвайна» про свою діяльність, заслуховування запрошених представників влади, не вдалося розглянути. Мешканці вирішили сконцентруватися ще раз на проблемі незаконно функціонуючого ливарного виробництва заводу «Маршал». Слово взяла лідер даного ОСН Ірина Воскобойник, яка зазначила, що ведеться активне листування з усіма органами влади для привернення їх уваги до незаконного виробництва. Діяльність ініціативної групи не обмежується лише направленням запитів та скарг на відповідні органи. Також мешканці намагаються проводити й активну інформаційну кампанію. В Жовтневому районному суді м. Луганська розглядаються позови мешканців до заводу. Проте, за словами активістки, судді всіляко намагаються затягнути справу.
Мешканці почали висловлювати свої зауваження і по іншим проблемам мікрорайону, одразу ж звертаючись до представників влади. А проблем, як виявилося, чимало. Серед них – майбутнє будівництво у приміщенні закритого дитячого садку цеху з виробництва будматеріалів, розташування у безпосередній близькості до жилих масивів телекомунікаційної вежі, незаконний продаж алкогольних напоїв місцевими крамницями і багато іншого. Уважно вислухавши, представники влади вирішили поїхати та подивитися на проблеми «наживо». Склалося таке враження, що про більшість проблем вони почули вперше. Що ж, для того, аби влада почула своїх громадян, необхідно збиратися на вулиці у прохолодний день, мешканці, принаймні кв.Смоленський та прилеглих вулиць, готові.
Після такого «спілкування з владою» люди ще довго не розходилися, обмінювалися проблемами та шукали шляхи виходу. У підсумку було вирішено, що після епідемії грипу, необхідно буде знову провести громадські збори, обов’язково заслухати доповідачів по генплану та представників влади, по вирішеним проблемам мешканців.

Віктор Шеніхов, менеджер СЦГІ

1.JPG

03-11-2009 12:34 Луганщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1257244499.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua