першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Акція "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!"

10-11-2009 23:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1257887043.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Згідно указу Президента України ще з 1997 року 9 листопада в країні встановлено День української мови та писемності. Патріотична молодь Кривого Рогу вирішила відсвяткувати цей день попрацювавши волонтерами Всеукраїнського руху "Не будь байдужим!". У нашому місті у понеділок відбулась акція "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!". Для цього було задіяно трохи більше десятка студентів, що роздавали кольорові книжечки та листівки, а також клеїли плакати. Волонтерів можна було побачити у районі 95-го кварталу, на проспекті Гагаріна та Соц.місті.

Мета проведеної акції та й взагалі руху, подолати негативні стереотипи щодо колгоспності української мови, маргінальності української історії та неповноцінності української культури, з якими тривалий час жили українці. Також, роздана література може допомогти людям, які хотіли б розмовляти українською, але не наважуються, бо соромляться російськомовної більшості. У книжках зібрані поради та приклади від фахівців та людей, які вже пройшли цей шлях. Окремо представлені коментарі відомих людей, що також залучені до руху. Тобто люди, яким пощастило зустрітись 9го листопада з волонтерами, тепер мають відповіді на велику кількість питань.
Для міста, де мешкає більше 700 тисяч населення, звичайно, мало одної акції, але перші кроки для того, аби нарешті почувати себе українцями в Україні, - робляться.

Автор: Даринка Шубіна (Квітка)
Джерело: http://kr2012.com

6.jpg
7.JPG

10-11-2009 23:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1257887043.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua