першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Самоврядування Чернігівщини розвивається!

11-11-2009 12:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1257935630.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


З 2 по 6 листопада 2009 року експерти Центру «Доброчин» та Литовської Асоціації самоврядування провели серію інформаційних круглих столів в 4 районах Чернігівської області.

Представники органів місцевого самоврядування, органів державної влади та громадських організацій Корюківського, Ріпкінського, Городянського та Чернігівського районів мали змогу обмінятися думками у сфері реформи місцевого самоврядування як в Україні, так і в Литві.

Саулюс Дагис та Саулюс Нефас розповіли про литовську схему інституцій самоврядування, можливості отримання доходів та стратегічні напрямки діяльності Асоціації самоврядувань Литви.

Як зазначив Ф. Носенок, голова Чернігівської районної ради, «Самоврядування України і Литви поєднані одними проблемами на самому початку незалежності. Але вони сьогодні на великий крок вперед. В першу чергу, це незалежність литовських органів місцевого самоврядування. Вони самі можуть вирішувати свої проблеми, так як їм це краще. В нас на сьогоднішній день в цьому питанні дуже багато проблем. Централізація влади в Україні ще переважає і це дуже сильно заважає нашим органам місцевого самоврядування. Хотілось би, щоб наша держава, вивчивши досвід литовських колег, надала нам більше можливостей вирішувати свої проблеми самостійно, як фінансові, а також рішення по розвитку територіальних громад. Щоб кошти, зароблені органами місцевого самоврядування залишались на місці, а не йшли в Київ і там вирішували, куди їх краще витратити і на що. Сільська громада має сама вирішувати що і яку чергу потрібно зробити. Хотілось би разом з литовськими колегами спільно попрацювати, вивчити їх досвід і певні спільні напрацювання запропонувати нашим законодавцям для поліпшення ситуації в системі самоврядування в Україні».

Діяльність проходить в рамках реалізації проекту «Європейський досвід самоврядування через призму литовського досвіду» за підтримки посольства Литовської республіки в Україні.

11-11-2009 12:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1257935630.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua