першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Акція "Бізнес зустрічає українською"

24-11-2009 22:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1259093237.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

19 листопада у Кривому Розі стартувала друга за місяць громадська акція руху "Не будь байдужим". Нагадаємо, що 9 листопада у День української мови та писемності волонтери на центральних вулицях міста роздавали книжечки "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!" та листівки, також були розклеїні плакати.

Цього разу відбулась акція "Бізнес зустрічає українською" мета якої підштовхнути підприємців до простого, проте дуже поширеного у цивілізованих країнах кроку - зустрічати клієнтів рідною мовою. У ній приймало участь близько десяти студентів. За три години роботи було замінено 36 табличок "Открыто/Закрыто" на українські "Відчинено/Зачинено" власного виробництва руху. На початку акції волонтерів супроводжували журналісти з радіо "Криворіжжя" та криворізького телебачення.

Найпершою, куди завітали учасники акції, стала одна з піцерій по вулиці Гагаріна, але адміністрація категорично відмовилась віддавати свою табличку, посилаючись на спеціальний логотип на ній. Наступні дві спроби також були не вдалими. В одному з комп'ютерних магазинів продавці заявили, що не розуміють української мови і тим паче нею не розмовляють, що є дивним, адже вся документація у обов'язковому порядку оформлюється українською. І тільки у четвертому закладі волонтерів зустріли привітно і прийняли пропозицію. Далі рухівцям щастило. Тільки декілька разів вони чули "ні" і зазвичай причиною того була відсутність на місці керівників. У більшості випадків продавці щиро дякували, часто не вірили, що таблички є безкоштовними.

Загалом акція пройшла успішно і маємо надію, що у Кривому Розі вона ще матиме продовження.

Автор: Даринка Шубіна (Квітка)
Джерело: http://www.kr2012.com

DSC04469.JPG
DSC04470.jpg
DSC04479.JPG
DSC04488.JPG

24-11-2009 22:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1259093237.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua