першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Громадяни Швейцарії виступили за заборону будівництва мінаретів

30-11-2009 12:48 Європа // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1259578084.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Швейцарія вводить заборону на будівництво мінаретів – згідно з офіційними підсумками референдуму, який пройшов 29 листопада, введення заборони підтримали 57% громадян країни, які мають право голосу.

Про це повідомляє Інститут релігійної свободи з посиланням на "Кореспондент".

Нагадаємо, з ініціативою проведення референдуму з питання мінаретів виступила відома своїми націоналістичними гаслами права Швейцарська народна партія (SVP). Представники партії бачать в мінаретах навіть не релігійний, а скоріше, політичний символ і закликають не допустити ісламізації країни.

Противники заборони переконані, що такий захід суперечить принципу свободи віросповідання і має ознаки дискримінації за расовим і релігійним принципом. Також існує думка, що введення заборони сприятиме відтоку інвестицій з багатих арабських країн. Проголосувати "проти" цієї пропозиції закликали уряд і парламент Швейцарії.

Прихильники заборони перемогли практично на всій території країни: "за" проголосували жителі кантонів Цюріх, Берн, Люцерн, Урі, Санкт-Гален, Граубюнден, Цуг, Нідвальден, Гларус, Вале, Фрібур і багатьох інших. "Проти" заборони висловилися лише Женева, Во, Невшатель і місто Базель.

Результати голосування йдуть врозріз з останніми прогнозами, які робилися до плебісциту. Згідно з останнім опитуванням, підтримати заборону мали намір тільки 37% жителів країни, тоді як 53% збиралися голосувати проти.

Всього в мечетях на території Швейцарії побудовано чотири мінарети, які не використовуються для призову на молитву. У разі введення заборони, вже побудованих веж вона не торкнеться.

За різними оцінками, у Швейцарській Конфедерації, чисельність населення якої складає близько 7,7 млн. людей, проживає 350-400 тисяч мусульман.

Джерело: http://www.irs.in.ua

minaret1.jpg

30-11-2009 12:48 Європа // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1259578084.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua