першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Дотримання прав мігрантів та біженців - досвід Польщі та України

02-12-2009 19:49 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1259776156.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

2 грудня 2009 року пройшов круглий стіл «Дотримання прав мігрантів: українсько – польський контекст», організований Центром «Доброчин».

Обговорити та напрацювати спільні рішення щодо проведення системних та організаційних змін, які впливають на дотримання прав мігрантів і біженців в Україні і зокрема в Чернігівській області, зібрались представники Управління ВГРІФО в Чернігівській області, відділу міграційної служби Чернігівської обл. правоохоронці, представники пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, експерти польських і українських НДО.

Центр «Доброчин» представив результати дослідження щодо дотримання прав «нелегалів», які утримуються у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. За результатами дослідження особисті права осіб, які утримуються в ПТП, забезпечені на 90%. Соціальні права працівників ПТП забезпечені на 75%. На жаль, говорячи про існуючу процедуру роботи державних структур відносно нелегальних мігрантів, поки можна зробити узагальнений висновок, що в більшості випадків функції держави обмежуються реалізацією моделі затримання-суд-висилка. Але це вже проблема самих пошукачів притулку, які не мають документів особистості, і не можуть підтвердити наявність реальних причин для надання статусу біженця в Україні.

Проблемою в усіх регіонах України є відсутність облаштованих приміщень для проживання шукачів притулку, які перебувають в процедурі. Процедура ж „толерантної натуралізації” в Україні відсутня. Для одержання надихаючих прикладів, може бути корисним подивитися, що роблять інші країни у вирішенні проблем з легальною та нелегальною міграцією.

Українським законодавством не передбачено проведення заходів для інтеграції в українське суспільство, наприклад програм з вивчення української мови, працевлаштування, навіть для біженців, яких Україна визнала такими. Недостатньою є робота з надання роз'яснень щодо доведення до населення всіх аспектів міграційних процесів, які відбуваються в Україні, зокрема, щодо подолання проявів ксенофобії та расової нетерпимості, покращення розуміння громадянами України проблем і психології біженців.

На відміну від України, в Польщі існує п’ять видів захисту іноземців – політичний притулок, статус біженця, додатковий захист, умовне перебування, тимчасова охорона. Польські посадовці розуміють, що допомогу біженцям та мігрантам краще надати спочатку, ніж чекати виникнення таких проблем, як ріст кримінальної злочинності чи високий рівень ксенофобії. Попереджати завжди легше, ніж боротись з наслідками.

Захід проходив в рамках реалізації проекту „Нелегальні мігранти в Україні – теорія та практика”, загальна мета якого – дотримання прав мігрантів та біженців в Україні. Проект частково фінансується в рамках програми Польської закордонної допомоги Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща у 2009 році.

02-12-2009 19:49 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1259776156.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua