першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Звернення до ЦВК

31-12-2009 07:36 США // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1262237812.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Дільнична виборча комісія закордонної виборчої дільниці № 96
закордонного виборчого округу з виборів Президента України
17 січня 2010 року

ГКУ в Чикаго, 60611, штат Іллінойс, м. Чикаго, вул. Іст Хюрон, буд.10


№2/2 28 грудня 2009 р.


Голові Центральної виборчої комісії
Шаповалу В. М.ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Володимире Миколайовичу!

До нашої дільничної виборчої комісії звертаються громадяни, які перебувають за кордоном, однак не стоять на консульському обліку та хочуть скористатися своїм правом взяти участь у виборах Президента України 17 січня 2010 року.

Відповідно до діючого виборчого законодавства, попередні списки виборців для закордонних виборчих дільниць складаються відділом ведення та адміністрування Державного реєстру виборців при Міністерстві закордонних справ України у відповідності з інформацією щодо консульського обліку, яку подають керівники дипломатичних та консульських установ. Це фактично означає, що тільки ті громадяни, які стоять на консульському обліку, автоматично потраплять до попередніх списків виборців.

Водночас, згідно з чинним Законом України "Про вибори Президента України", виборцями вважаються усі громадяни України, яким на день виборів виповниться 18 років і які не визнані судом недієздатними. Тим же ж законом забороняються будь-які прямі або непрямі обмеження виборчих прав громадян України за ознакою місця проживання. Також, на підставі рішення Конституційного Суду України, положення частини шостої статті 2 згаданого закону в частині визначення перебування на консульському обліку умовою реалізації права обирати на виборах Президента України втратило чинність, як таке, що є неконституційним.

Таким чином, кожен виборець, у разі виявлення помилок у попередньому списку виборців, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення його із списку виборців, має право подати скаргу до дільничної виборчої комісії.

На підставі розгляду скарг громадян виборча комісія повинна направляти звернення щодо виявлених неточностей у попередніх списках виборців до відділу ведення Державного реєстру виборців при Міністерстві закордонних справ України, який уповноважений приймати рішення по кожній заяві та формувати уточнені списки виборців.

Відповідно до частини першої статті 36-1 Закону України "Про вибори Президента України" та пункту 9.5 додатку 1 до постанови Центральної виборчої комісії від 12.12.09 №475, попередні списки виборців повинні були надійти до закордонної виборчої дільниці до 25 грудня включно, чого не відбулося.

Керуючись статтями 17, 18 Закону України „Про Центральну виборчу комісію”, статтею 25, 27, 28, частиною 3 статті 21, частиною 5 статті 22, пунктом 6 частини 1 статті 26 Закону України „Про вибори Президента України”, та враховуючи викладене вище обгрунтування, просимо Вас, шановний Володимире Миколайовичу, з метою однакового і правильного застосування норм виборчого законодавства у ході виборів Президента України, невідкладно надати офіційне роз’яснення щодо порядку включення до списку виборців закордонної виборчої дільниці громадян України, які не стоять на консульському обліку, перебуваючи під час підготовки та у день проведення голосування за межами України, а також щодо чіткої процедури розгляду скарг з цього питання.

З повагою,


Юрій Фігель
Голова дільничної виборчої комісії

31-12-2009 07:36 США // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1262237812.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua