першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Усі виходимо з темряви!

06-01-2010 17:51 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1262793090.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Усі виходимо з темряви!

5 січня 2010 року Центр «Доброчин» та відділ ДАЇ УМВС України в Чернігівській області провели спільну акцію «Усі виходимо з темряви!», мета якої полягала в розповсюдженні інформації про культуру носіння світлоповертаючих пристроїв та флікерів. Це продовження реалізації стратегічної програми „Безпека пішоходів”, розпочатої у 2009 році.

Під час акції волонтери Центру «Доброчин» та працівники ДАЇ розповсюдили 1 000 флікерів.

Як зробити пішохода помітним водієві у темряві? Відповідь, як це часто буває, підказала природа, а наука створила технологію, що рятує життя й знижує травматизм на дорогах. Це – флікер. Він відображає промені автомобільних фар. Світло відображається строго у зворотному напрямку і попадає прямо на джерело. Тому флікер блистить дуже яскраво. Пішохід, на якому є флікер, буде помічений водієм на відстані 150 метрів при ближньому світлі фар та на відстані 400 метрів - при дальньому. Така дистанція залишає водієві досить часу, щоб відреагувати, і дозволяє вчасно загальмувати й безпечно об'їхати пішохода.

Використовується флікер в темний час доби при недостатній видимості не тільки на неосвітленому шосе, але й у населених пунктах, де відсутній тротуар. Рекомендуємо також використовувати світловідбивач і на освітлених міських вулицях, оскільки на тлі різних вогнів і реклам світловідбивач робить пішохода набагато більше помітним. Світловідбивач варто прикріплювати до одягу так, щоб він висів приблизно на висоті колін, з того боку, що ближче до проїзної частини.

Вагому підтримку по забезпеченню ефективній реалізації програми надає керівник відділу ДАЇ УМВС України в Чернігівській області, полковник міліції Сергій Калашник.

Акція пройшла за фінансової підтримки МЗС Республіки Естонія.

06-01-2010 17:51 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1262793090.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua