першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Держава боротиметься з відмінниками

10-01-2010 13:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1263122324.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Саме під таким гаслом почалася нинішня зимова сесія у полтавських студентів.
Викладачі приходять на лекції і відкритим текстом говорять своїм студентам, що на кожну академічну групу уже є визначена кількість стипендій. Тобто, якщо у групі до цього часу було 20 стипендіатів, то після сесії має залишитися 14. Інших просто «різатимуть».
Щоб уточнити, наскільки це достовірна інформація, я вирішила звернутися за коментарями до адміністрацій кількох ВНЗ
м. Полтава.
У деканаті одного із факультетів Полтавської державної аграрної академії підтвердили, що це правда. Студентів дійсно «валитимуть». Це пов’язано з тим, що держава скоротила фінансування, а академія не має достатніх коштів, щоб забезпечити 100%-ву виплату стипендій. Тому й було вирішено зробити розподіл виділених державою грошей та визначити кількість стипендій для академічних груп.
До речі, викладачів, незалежно від їхньої думки, просто змушують занижувати студентам оцінки, таким чином зменшуючи кількість відмінників.
Також у адміністрації ПДАА зазначили, що урізатимуть стипендії лише для студентів 2-4-х курсів, мотивуючи це тим, що 1-й курс чіпати не можна, а студентам, які здобувають освіту за спеціальністю «магістр», ніхто не буде псувати червоний диплом (адже там лише відмінники).
Студенти, коментуючи дану ситуацію, виражають своє обурення. Найбільш образливим вони називають те, що викладачі «різатимуть» оцінки свідомо, і п’ятірки зможуть отримати ті, хто першим заплатить за оцінку. Тобто, цього сезону очікується ріст хабарництва у цьому ВНЗ.
Подібна ситуація склалася і у Полтавському Національному педагогічному університеті. Викладачі говорять, що «зверху» йде наказ «валити» студентів. Навіть тоді, коли знання є реальними, а оцінка заслуженою. Якщо ж хтось із викладачів вирішить бути об’єктивним, та оцінювати за знання, то таких попереджають, що стипендії будуть виплачуватися із їхніх зарплат. Тобто виходить закономірність – чим менше стипендій, тим вища зарплата.
Цікавим є питання і що до розміру самих стипендій. Адже їх обіцяють знову підвищити. Студенти ПНПУ з цього приводу висловлюють думку, що було б набагато краще, якби стипендії були меншими, але отримувати їх могла більша кількість студентів. Найгіршим у цій ситуації є те, що метою навчання стало отримання не знань ,а грошей.
Невирішеним залишається лиш одне питання: за яким принципом будуть визначати тих студентів, яким все ж нададуть можливість отримувати стипендії – за знання, чи за гроші?

10-01-2010 13:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1263122324.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua