першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Протистояння між кандидатами може переміститися у зали судів

08-02-2010 21:36 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1265657808.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Попри всю драматичність ситуації немає підстав говорити про можливе протистояння, на-кшталт того, яке було у 2004 році, заявляє Голова Євразійського інституту свобод, Вероніка Прохира.

“Одна з головних відміностей у ситуації сьогоденної та тої, котра була 5 років тому, полягає у відсутності критичної кількості незадоволених результатами виборів громадян, так само ми не маємо сьогодні, як 5 років тому, чіткого поділу країни навпіл. Адже відповідно до реального стану речей одна третина громадян воліє бачити президентом Тимошенко, інша третина — Януковича, але ще одна третина громадян України - не мають симпатій до жодного з претендентів, і саме ця третина українців є запорукою відносного спокою у країні”, - зауважує політолог.

Голова ЄІСу констатує, що протистояння між кандидатами швидше завсе буде перенесено у зали судів, а протистояння між їх прихильниками якщо йбуде створюватися, то виключно штучними методами.

Щодо пошуку компромісу між кандидатами, експерт відзначає необхідність консолідації сил навколо давно назрілих потреб у реформах, проте ідеальна форма для цієї співпраці має бути “дієва влада плюс ефективна опозиція”.

“Ситуація коли існує хитка коаліція, і немає опозиції — користі країні не принесе. Адже наявність активної, але в той же час конструктивної опозиції — є запорукою ефективної роботи влади, тим паче, коли представники влади та опозиції мають майже однаковий рівень підтримки громадськості”, - пояснює Прохира.

“Менше амбіцій та більше конструктивної критики — ось що сьогодні потрібно українській політиці, а компроміс потрібно шукати у текстах тих чи інших законопроектів, а не у розподілі урядових посад, як це часто мало місце останні 5 років”, - підкреслює експерт.

MsWord document
комент_укр и русс.doc

26.00 Kb

08-02-2010 21:36 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1265657808.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua