першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Стартував новий конкурс Енергоефективні Університети

26-03-2010 17:17 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1269616637.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На цей раз в конкурсі та в подальших конференціях є певні зміни:
1. Greencubator відбирає одразу 2 вищих навчальних заклади для проведення 2-х конференцій серії “Енергоефективні університети” – однієї в середині травня, іншої в середині червня.
2. Конференції відтепер будуть 2-денними з метою глибшого охоплення тематики енергоефективності в освіті і кращих можливостей для налагодження контактів між учасниками.
3. В конференціях ми тепер запроваджуємо галузевий блок, присвячений окремим аспектам енергоефективності в освіті та різних галузях економіки
4. Стосовно наступних конференцій – галузеві блоки будуть присвячені таким темам як «Педагогіка енергоефективності» та «Енергоефективність в архітектурі та будівництві».

Чому ми це робимо
Ми не згодні з ситуацією, коли українським студентам та їхнім викладачам бракує нових книг та учбових матеріалів, сучасних дослідних лабораторій та комп'ютерів, стажувань та програм підвищення кваліфікації, в той час як українські університети є одними з найбільших платників за енергоресурси і одними з найменш ефективних споживачів. Більше того - низький рівень енергетичної культури, в якому виховується сьогоднішнє покоління студентів, програмує енергетичне безкультур'я українського суспільства на багато років вперед і поглиблює енергетичну залежність країни від імпортованих енергоносіїв.
Коли освіта в тупику – в тупику все суспільство. Тому ми прагнемо переспрямуватися кошти з енергетичного марнотратства на кращу, сучаснішу, більш інноваційну освіту. І прагнемо зробити це через енергетичні інновації – частиною з яких і є серія конференцій «Енергоефективні університети».

Немає грошей?
Взагалі в українській освіті (та й українській державі загалом) прийнято скаржитися про те, що “Немає грошей” і через це нічого не робити, продовжуючи марнувати сотні мільйонів гривень бездумним споживанням. Це традиційне скигління не просто неприємне – вони блокує будь-які зміни та інновації, продовжуючи годувати газову трубу.
Для довідки – 6 українських університетів, які подалися на наш перший конкурс цього року, в 2009 році за енергоносії заплатили понад 50 мільйонів гривень ЖИВИМИ грошима (яких начебто немає). Одна ніч опалення студмістечка Національного університету водного господарства і природокористування (він приймав першу цього року конференції “Енергоефективних універиситетів”) обходиться 20 тисяч живих гривень. Щонайменше третина цих коштів йдуть на обігрів космосу – це горять в топках котелень підручники, нові комп’ютери та стажування для викладачів.
І “допомагає” в цьому ще й українська бюджетна модель – держава карає за енергоефективність, зрізаючи фінансування тим навчальним закладами, які розпочали економити енергоресурси.
Для Greencubator’а приниципово розірвати це замкнене коло – і замість тупикового бездумного споживання енергоресурсів спрямувати гроші і сили на кращу освіту. Адже саме освіта рухає суспільство і країну вперед, незважаючи на кризи і політичну нестабільність.

Яка з цього користь
Обговорення енергетичних інновацій в форматі конференції є тільки першим кроком, а кінцева мета цієї роботи полягає в запустку в університетах-учасниках практичних проектів енергоефективності, реалізованих у співпраці з бізнес-спільнотою, місцевою владою і громадами.
З точки зору користі для Національного університету водного господарства і природокористування і для Рівненщини загалом конференція “Енергоефективні універиситети” стала стартовою точкою для декількох практичних заходів:
o Навчання студентів сучасним технологіям та підходам енергетичного моделювання будівель, яке проведуть представники компанії SoftProm (офіційний представник Autodesk) та Інституту відновлюваної енергетики НАН України
o Надання університету архітектурного та інженерного програмного забезпечення за пільговими цінами
o Безкоштовна розробка проекту автоматизації теплорегулювання корпусів університетського містечка однією з компаній-партнерів
o Проведення спільного з місцевою владою круглого столу в Рівненській ОДА на тему “Енергоефективність та використання місцевих енергоресурсів як шлях економічного розвитку депресивних регіонів”
o Проведення влітку толоки для утеплення одного з корпусів НУВГП з використанням природних теплоізоляційних матеріалів.

Якщо ми Вас переконали чи Ви знаєте університет, який буде справжнім партнером в цій справі – заповніть форму заявки за адресою http://greencubator.info/merezha-proektiv/eeu/eeureg/ чи перешліть цю інформацію зацікавленим представниками вищих навчальних закладів.
Ми прийматимемо заявки до 11 квітня (до 24:00) і плануємо оголосити переможців 13 квітня.

Реєстрація та участь

Андрій Зінченко
andrez@greencubator.info
+380 67 7441580
+380 44 3740707

Співпраця з бізнесом та
місцевими владами
Роман Зінченко
roman@greencubator.info
+380 67 4492876
+380 44 3740707

Медіа та інформаційне
партнерство
Ганна Яковенко
media@greencubator.info
+380 67 2771019
+380 44 3740707

MsWord document
EEU_2_3_competition_announcement (1).doc

350.00 Kb

26-03-2010 17:17 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1269616637.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua