першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Нова кров опозиції. Киргизія, Білорусь, Грузія, Греція. Хто далі

07-04-2010 19:58 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1270659483.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Демонстранти контролюють також і адміністрацію міста Токмак. В заручниках у опозиції – голова МВС Киргизії (чи живий він, чи ні - інформація суперечлива), віце-прем'єрові країни вибили око.
Під час сутичок вже загинули 17 людей, постраждали 142…

Не Киргизією єдиною
Верхівка айсбергу під назвою «народне невдоволення» криє в собі й інші, характерні тенденції. Киргизія – лише останній і найкричущий етап на шляху спричинених кризою хвилювань, що охопили усю Європу і Азію.
Сьогодні в Болгарії страйкують медики, минулого місяця опозиція вийшла на вулиці Мінська, де відбулося зіткнення із міліцією. У Грузії 26 лютого та 14 березня на вулиці Тбілісі виходили люди. А ще взимку ми спостерігали за подіями, що розгорталися в Греції, де молодь підпалювала автомобілі і магазини.
Якщо повернутися ще трішки назад, то згадаємо минулорічні масові протести у Франції, Італії, Індії, Пакистані, Таїланді, Китаї...
Влітку 2009 року в Ірані пройшли президентські вибори, на яких переміг діючий голова держави Махмуд Ахмадинеджад. І прихильники його суперника по перегонах оголосили, що вибори пройшли з фальсифікаціями і вийшли на вулиці у знак протесту. Влада відповіла розгоном демонстрацій та арештами учасників. Тільки за офіційними даними у цих заворушеннях загинуло безліч людей.

Чи докотиться до нас хвиля заворушень?
Поки світ виплескує своє напруження у страйках, мітингах, голодуваннях, поки по світу крокує хвиля масових потрясінь, в Україні триває затишшя.
Ми ніби-то сховалися у свої мушлі, згадуючи досвід Майдану. Втім, чи можемо ми бути впевненими стовідсотково у тому, що Україна стоятиме осторонь заворушень?
Адже ми також, а то й набагато гірше, переживаємо кризу та суспільно-політичні пертурбації.
І чи не стануть першими ластівками «Антитабачні рухи», опозиційні заяви, що звучать щоразу на вищій і вищій ноті, або ж те, як навіть у нас, на Київщині, перекривали житомирську трасу селяни, обурені незаконним вилученням земель?
Якими будуть дії української опозиції у найближчі місяці? Як може відреагувати на масові заворушення нинішня влада? Чи піде вона на поступки, або ж обере інший шлях, щоб не втратити свого обличчя?
Громадський рух «Разом із тобою» переконаний, що навала кривавих подій не має торкнутися України.
Сьогодні, в день Святого Благовіщення ми бажаємо українським політикам та можновладцям мудрості. Адже головна цінність для держави – це людське життя.

опозиция.jpg

07-04-2010 19:58 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1270659483.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua