першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Міліція Київщини проти вандалізму на кладовищах

08-04-2010 21:04 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1270749879.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Особливу увагу, як стало відомо громадському руху «Разом із тобою», міліція зосереджуватиме на запобіганні вандалізму на меморіальних комплексах та поблизу кладовищ. Великі кладовища у Київській області будуть охоронятися цілодобово.

В цей час також у Чорнобильській зоні буде спрощено порядок відвідування громадянами місць поховання родичів. Планується, що тут буде відвідано близько 53 населених
пункти, в область приїдуть близько 13 тисяч громадян.

Б/у продукція для померлих родичів

У Київській області відомий не один випадок вандалізму на кладовищах. Це і минулорічний погром 84 надгробків на кладовищі с. Раківка Вишгородського р-ну, і регулярні розкрадання пам’ятників кладовища в Літочках.

Раніше вандали робили це здебільшого знічев’я, для розваги. Дехто вбачав у вандалізмі спірні земельні питання. Утім, сьогодні вандалізм набуває рис дещо інших. Люди вже не гребують пограбуванням могил із цілями перепродажу.

«В нас на кладовищі позникали кам’яні вази, кути кам’яних огорожок, в декого навіть хрести! – розповідає Марина, мешканка міста Вишгород. – Так обережно познімати це могли тільки ті люди, що самі виготовляють ці огорожі, вази та пам’ятники, нехай їх бог простить».

Справді, навіщо виточувати із каменя новий пам’ятник? Якщо можна переробити старий, б/у? продати заново, можливо навіть трошки дешевше?

Нерідко трапляється так, що родичі мають змогу провідати померлих лише раз чи два на рік. З 10 по 17 квітня на поминальний тиждень на 1,3 тис цвинтарів Київської області прийде близько мільйону людей.

І що вони там зустрінуть – невідомо.

1270737429575191881.jpg

08-04-2010 21:04 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1270749879.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua