першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Фестиваль "Дзвени, бандуро!"

17-04-2010 17:27 Дніпропетровщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1271514461.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

22-23 травня у Дніпропетровську відбудеться X Всеукраїнський фестиваль ансамблів бандуристів "Дзвени, бандуро!". Дніпропетровський фестиваль – це місце, де впродовж 14 років багато дитячих, аматорських і професійних колективів мають можливість зайняти своє місце в молодіжному мистецькому русі, розкрити свою багатогранну творчу натуру, знайти нових друзів і колег.
Незважаючи на існуючі проблеми сьогодення, (коли,як виявляється, можна відмінити за 2 дні до відкриття проведення Міжнародного конкурсу молодих виконавців на народних інструментах, до якого учасники-конкурсанти готуються декілька років!!!), Дніпропетровський фестиваль знаходить кожного разу можливість зробити творче змагання колективів яскравим, видовищним і змістовним. Окрім конкурсного прослуховування та професійного спілкування, відбудеться активний обмін цінним нотним матеріалом, презентуються нові нотні видання для бандури, аудіо-відео диски з записами бандурної музики.
22 травня 50 кращих колективів ансамблів бандуристів з багатьох областей України гостинно зустріне Палац студентів, де будуть проходити творчі змагання у трьох номінаціях: Ансамблі бандуристів дитячих музичних шкіл, самодіяльні ансамблі бандуристів (дитячі й дорослі), ансамблі бандуристів вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації.
23 травня на мальовничому Монастирському острові біля пам'ятника Т.Г. Шевченка відбудеться нагородження всіх учасників фестивалю, гала-концерт та урочисте закриття, на якому прозвучить у виконанні всіх учасників (450 осіб) гімн фестивалю - "Дніпро - ріка славетна України", створений дніпропетровською композиторкою Валентиною Мартинюк на слова Валентини Здоренко. Кульмінацією свята стане спільне виконання гімну всіх українців "Реве та стогне Дніпр широкий".
Всі колективи, які приймуть участь у фестивалі, будуть відзначені пам'ятними призами та дипломами фестивалю, кращі колективи будуть нагороджені цінними подарунками.
Ми зробимо все від нас залежне, щоб фестиваль в майбутньому відкрив ще не одну яскраву сторінку виконавства, нові імена і таланти, яких ще багато на нашій землі!
Директор-розпорядник фестивалю
доцент Дніпропетровскої консерваторії ім. М.Глінки, заслужений працівник культури України Світлана Овчарова

Коротка історія фестивалю.
Фестиваль «Дзвени, бандуро!» започатковано у 1996 році Палацом культури студентів Дніпропетровського національного університету, Народним ансамблем бандуристів «Чарівниці» та був підтриманий Дніпропетровською консерваторією ім. М. Глінки, управлінням культури і туризму облдержадміністрації, й багатьма іншими організаціями.
За 14 років свого існування у фестивалі взяли участь понад 100 колективів з 20 областей України та із закордону. Слухачі знайомились із самобутнім мистецтвом української пісні та національною гордістю українців – бандурою.
Золоті струни бандури зв’язали українців всього світу, бо ж саме бандура стала музичним символом України. Січеславський край посідає одне з перших місць в Україні по кількості кобзарів. Прізвища Івана Бута та Василя Чумака, Олександра Солодкого та Григорія Паленка, Івана Скотаренка та Олекси Коваля лишаться у нашій пам’яті, бо вони стали нашою історією.
Членами журі фестивалю у різні роки були відомі діячі культури України, представники української діаспори з Америки і Росії. Володимир Єсипок (Голова НСКУ, народний артист України, професор КНУКіМ), який очолював фестиваль у 2004, 2006, 2008 роках, визначив Дніпропетровський фестиваль, як найпотужніший в Україні. Про значення фестивалю на сторінках преси вдало висловився голова журі 1998 року Микола Чорний-Досінчук (на той час головний редактор журналу «Бандура» та директор Школи кобзарського мистецтва в Нью-Йорку). Він написав: «Настав зоряний час, нарешті, і для бандури – цього уславленого музичного інструменту українського народу. Треба низько вклонитися нашим організаторам-започатківцям фестивалю «Дзвени, бандуро!», які доклали максимум зусиль і таланту, щоб піднести кобзарське виконавство на новий рівень, завоювати йому любов і популярність не лише в Україні, а й далеко за її межами».
Проведення фестивалю ансамблів бандуристів «Дзвени, бандуро!» – це, безумовно, велика подія для Дніпропетровщини, яка не лише підсумовує досягнення бандурного ансамблевого мистецтва на сучасному етапі, але й реально надає молодим музикантам можливість творчо проявити себе.

17-04-2010 17:27 Дніпропетровщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1271514461.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua