першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Медобслуговування: Київ стрімко котиться внизу разом із областю.

20-04-2010 16:48 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1271771282.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Весь минулий тиждень в пресі виходили публікації звіту І.Кільчицької на сесії Київради із незвично реалістичними цифрами щодо виконання плану фінансування медичної галузі. Ці дані стали підтвердженням того, що головною причиною занепаду медицини як по всій Україні, так і в Київській області залишається недофінансування галузі. Так, на 1.11.2009 від річного плану по захищених статтях профінансовано лише на 58% (без урахування зарплати), медикаменти – на 53% (при чому більше 50% - у борг), харчування – на 44% від плану. Ліжко-день мало коштувати державі 8,46 грн., а фактично оплачувалося лише 6,26 грн. (в порівнянні з 10,46грн. в 2008 році). За словами Кільчицької, в 2009 році підготовка до зими була профінансована на 131 тис. грн. при закладеній в бюджет потребі у 30 млн. грн.

В той час як міська влада скаржиться на кризу та вилучення коштів, МОЗ стверджує, що 2009 року покращилося фінансування з державного бюджету в усіх областях, і в Київській зокрема: за даними статистики, на одного жителя столиці було витрачено 750 гривень (у 2008 р. — 696,3). Попереду лише Харківська область — 1084,7 грн. Інша річ — чи дійшли ці кошти до лікарняних закладів і, власне, до пацієнтів. Відповідь напрошується сама - за офіційними даними МОЗ про погіршення стану здоров’я населення Київщина за 4 роки опустилося з 3 на 16 місце по Україні з 27 можливих. Як пише газета «Дзеркало тижня», таке різке падіння в рейтингу зумовлене зростанням післяопераційної смертності, патологій новонароджених і зростанням кількості носіїв туберкульозу. За даними Київської міської профспілки медпрацівників, лише в столиці не вистачає 4 000 лікарів і майже 8 000 медсестер, що не може не відображатись на якості медичної допомоги. Крім того, лікувальні заклади накопичили майже 400 мільйонів грн. боргу, що значно ускладнює функціонування галузі.

Неприйнятні умови коштують пацієнтам здоров’я, а часом і життя. Так, в одній із київських лікарень під час операції розвалився операційний стіл. Таких випадків безліч, проте до відома суспільства доходить інформація лише про окремі з них. Лікарні вже давно змирилися з тим, що змушені безпорадно існувати, очікуючи, що «хтось прийде і змінить це на краще».
«Перед лікарями ставлять великі завдання, вимагають гарантій здоров’я, а натомість не беруть на себе зобов’язань, не допомагають у роботі, - коментує ситуацію голова контрольно-ревізійної комісії ГО «Здорова Київщина» Сергій Колишкін. - Ніхто не питає, що необхідно лікарям та лікарням для нормальної роботи. А страждають передусім звичайні жителі Києва і області. Найболючішою проблемою сьогодні є неукомплектованість лікарень. Відсутні необхідні препарати, на область не можуть придбати вкрай необхідного обладнання. Сьогодні вирішення проблем галузі можливе лише за умови реформування системи медицини в цілому, і ініціювати це можна тільки виступивши спільно, за підтримки місцевих та верховних органів влади».

Кожна країна Європи підтримує медицину та медичних працівників, яких у місцевих органах управління представляють їхні колеги, відстоюючи для лікарів необхідні пільги, права, поліпшуючи умови праці тощо. В Україні ж інтересами медичної галузі міськради майже не опікуються.

В ситуації, коли довіряти посадовцям не доводиться, ми мусимо самі потурбуватись про своє здоров’я і життя. Реальною можливістю вплинути на стан речей є об’єднання в громадські організації і рухи, аби спільними зусиллями відстоювати свої інтереси і наводити лад не лише у медицині, а й у інших сферах життя суспільства.

Chebotarev2.jpg

20-04-2010 16:48 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1271771282.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua