першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Збережи зір своєї дитини

27-04-2010 16:06 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1272373606.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Щохвилини в світі сліпне дитина. Кожної хвилини ще одне дитя не може більше бачити світла і фарб. Ця страшна тенденція тільки набирає обертів, і фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я прогнозують, що до 2020 року дітей, що житимуть у цілковитій темряві, буде вже 2 млн.
24 квітня Білій Церкві Громадська організація «Освітянська трибуна», що входить до Громадського руху «Разом із тобою» та Всеукраїнська асоціація дитячих офтальмологів провели благодійну профілактичну діагностику зору серед школярів Київської області. Акцію, покликану стати на заваді збільшенню сліпоти та хвороб зору серед наших дітей.

Захід пройшов у рамках всесвітньої програми «Зір 2010, право на зір», ініційованої Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1999 році. Метою програми ВООЗ визначили скорочення кількості інвалідів зору серед дітей до 4 чоловік на 10 000 (зараз – 11,4 чол. на 10 000). Програма розповсюджується на весь світ – з 2004 року її активне втілення розпочалось і на території України.
Дітей у Білій Церкві в суботу оглядали висококваліфіковані лікарі відділення Української дитячої спеціалізованої лікарні «Охмадит» на чолі з головним дитячим офтальмологом МОЗ України Юрієм Баріновим та на базі обласного санаторію-профілакторію «Гармонія» (головний лікар Ігор Лютий). Акція проходила протягом усього дня і за цей час більше дев’яноста діточок пройшли огляд, а їхні батьки отримали консультації щодо стану їхнього зору. На жаль, за результатами огляду лікарі отримали невтішні висновки. Так, серед оглянутих дітей, що приїхали сюди із сіл київської області, 5% потребували хірургічного втручання, більше 60% - окулярної корекції зору, 30% потребували подальшого лікування, і тільки 3% дітей були справді здоровими….

- Нинішня наша акція проводиться в рамках глобальної всесвітньої програми «Зір-2020, право на зір», – розповідає Барінов Юрій Вікторович, Головний дитячий офтальмолог Міністерства охорони здоров'я України, кандидат медичних наук, завідувач відділенням дитячої офтальмології та мікрохірургії ока НДСЛ Охматдит. – Сьогодні ситуація, що склалася навколо проблем зору у дітей в Україні, вкрай невтішна. Так, близько 10 000 наших дітей – інваліди зору, майже тисяча дітей сліпі на обидва ока і близько 2,5 тис. – на одне.
Одначе у разі вчасної діагностики проблем зору 80% дитячої інвалідності може бути
вилікувано! Втім, катастрофічний дефіцит медичних кадрів робить це практично неможливим. На всю Україну ми маємо лише 661 дитячого офтальмолога, що негативно впливає в першу чергу на віддалені регіони.

Наша сьогоднішня благодійна акція спрямована на діагностику зору дітей з периферійних районів Київської області. Завдяки невтомній енергії таких людей, як Наталія Клокар, голова Громадської організації «Освітянська трибуна» і Ігор Лютий, головний лікар
Санаторію-профілакторію «Гармонія», цей захід є вже третьою великою профілактичною перевіркою дітей в цьому році.

- В Білій Церкві ми не маємо стаціонарного офтальмологічного відділення – лише поліклінічне. Працює лишень 4 дитячих окулісти, що не дозволяє приділити увагу усім дітям, вчасно виявити патології та хвороби, а це призводить до стрімкого зниження зору і сліпоти, – погоджується Лютий Ігор Михайлович, лікар-офтальмолог вищої категорії, головний лікар Санаторію-профілакторію «Гармонія», КОІПОПК. – Сьогодні разом із громадською організацією «Освітянська трибуна», що входить до Громадського руху «Разом із тобою», та Всеукраїнською асоціацією дитячих офтальмологів ми надаємо дітям ту допомогу, якої вони потребують. При чому діти проходять не просто профогляд, а висококваліфікований офтальмологічний консультативний прийом. Як ви можете бачити, ми оглядаємо їх за допомогою найсучаснішого діагностичного офтальмологічного обладнання, що дозволяє провести ранню діагностику патологій органів зору за допомогою безконтактних методів. Тож ті рекомендації, які батьки отримують від охмадитовців, є одними із найякісніших. За результатами огляду ми направляємо дітей до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» на відділення дитячої офтальмології та мікрохірургії ока. Ті ж батьки, чиї діти не потребують таких направлень, а радше терапії, отримали рекомендації з лікування та корекції зору.
- Не все має робитися за гроші! Прикладом такого підходу є і сьогоднішній благодійний суботник, задля якого професійні лікарі добровільно віддали свій вільний час людям, що потребують їхньої поради, – резюмує Клокар Наталія Іванівна, голова Громадської організації «Освітянська трибуна», ректор КОІПОПК. – Хочу додати, що це далеко не перша подібна наша акція. Так, в жовтні минулого року ми вже проводили офтальмологічний огляд дітей Богуславщини. Тоді протягом двох днів було оглянуто понад 200 дітей, із яких 4 % мали тяжкі вроджені патології, а більше половини потребували корекції зору, але навіть не знали про це. Ми будемо проводити такі огляди й надалі, наступну акцію плануємо у Іванковському, Згурівському і Яготинському районах,
адже вони віддалені від Києва і потребують особливої уваги.

«Освітянська трибуна» стала одним із ініціаторів заходу, оскільки ми впевнені, що громадські організації мають стимулювати позитивні зрушення у суспільстві. Не збираючись зупинятись на окремих заходах, ми прагнемо дати поштовх до подальшої спільної праці ГО на Київщині.

Впевнена, зміни в суспільстві мають йти знизу, народжуватись об’єднаною і активною громадою. Головним принципом нашої організації, відповідно до якого проводиться і сьогоднішній захід, є «Рівний доступ до якісного життя». І це гасло стосується не тільки здоров’я, але й освіти, культури тощо. Сьогодні нам необхідно докладати всіх зусиль, аби люди не були відірвані від необхідної їм допомоги через брак коштів чи проживання у віддаленому районі.

Здатність бачити світ – це безцінний дар, який ми зазвичай сприймаємо як належне, але лише уявімо собі жах людини, що втрачає зір! Сліпа дитина – це ще страшніша трагедія, якій можна запобігти, у разі своєчасного діагностування.
ОЗНАКИ ПОГІРШЕННЯ ЗОРУ ДИТИНИ, ЯКІ МОЖНА ПОБАЧИТИ САМИМ Офтальмологи
надали для журналістів Громадського руху «Разом із тобою» поради щодо ознак погіршення зору дитини, які батьки можуть помітити самотужки:

1) Сльозливість, свербіж, почервоніння – всі ці симптоми у певних випадках призводять до тяжких ускладнень, навіть до сліпоти;

2) Дитяча глаукома майже у 100% випадків є вродженою, тому треба стежити за зором тих дітей, в кого від народження великі очі, адже це часто призводить до розтягнення рогівки і має своїм наслідком проблеми з очима;

3) Якщо батьки помічають, що дитина підсідає ближче до телевізора, часто моргає, тре очі, якщо є часті зауваження вчителів з приводу неуважності, то все це часто свідчить про відхилення зору дитини від норми і потребує консультації лікаря;

4) Ще один спосіб самостійної перевірки зору від лікарів - на фотографії зі спалахом червоні зіниці свідчать про здоров’я очей.

І ще один факт – згідно з нормативами МОЗ України дітям до 9 років робота з комп’ютером рекомендована не більше 5 хвилин на день, а в навчальних закладах навіть учням 11-12 класів дозволяється заняття на комп’ютерах протягом не більше 25 хвилин.

27-04-2010 16:06 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1272373606.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua