першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

10% мешканців Київщини позбавлені медичної допомоги через її вис

29-04-2010 19:12 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1272557524.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

За даними проведеного Головним управлінням статистики у Київській області опитування населення, лише 27% мешканців Київщини оцінює стан свого здоров’я як «добрий». Дві третини вважають свій фізичний стан «задовільним», а кожен 18 – «поганим».

29% опитаних мають хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. З них 33% страждають від гіпертонії і 29% мають хворе серце. Крім того, поширеними виявилися артрит і артроз (14% опитуваних), виразка шлунку або 12-палої кишки (10%), десята частина мешканців Київщини потерпає від мігрені чи частого головного болю, а 7% мають хронічний бронхіт.

В контексті 24-ої річниці Чорнобильської трагедії зауважимо, що переважна кількість (81%) опитаних на Київщині громадян переконані, що аварія на ЧАЕС та її наслідки тією чи іншою мірою вплинули на стан їхнього здоров’я. Кожна шоста особа вважає, що ця катастрофа не відбилася на її здоров’ї, а 3%, напроти, відповіли, що серйозно постраждали.

Результати опитування щодо оцінки населенням рівня доступності окремих видів медичної допомоги у 2009 році зайвий раз підтвердили той факт, що нинішня мережа державних лікарняних та поліклінічних закладів неспроможна в повній мірі задовольнити попит громадян на безоплатні медичні послуги. Із загальної кількості тих, хто повідомив, що за попередні 12 місяців лікувався у лікарні, 88% самостійно купляли медикаменти, 63% харчувалися власним коштом, у 41% випадків пацієнти змушені були брати до лікарень власну постільну білизну. І лише 12% опитаних не привозили з собою нічого із перерахованого.

Громадський рух «Разом із тобою» вже писав (http://razom-iz-toboyu.livejournal.com/26439.html) про те, що лікарні Київської області перебувають сьогодні у вкрай незадовільному стані, лікарі не отримують нормальної соціальної підтримки і гідної заробітної плати. Тож аби отримувати належне медичне лікування в першу чергу ми маємо потурбуватися про те, щоби медицина була захищена.

А вирішення проблем галузі, як вже наголошував Громадський рух «Разом із тобою», можливе лише за умови реформування системи медицини в цілому, і ініціювати це можна тільки виступивши спільно, за підтримки місцевих та верховних органів влади а також громадських організацій.

ambulance_1.jpg

29-04-2010 19:12 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1272557524.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua