першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Для чого політизується свято Перемоги?

10-05-2010 13:37 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1273487843.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Минуло 9 травня 2010 року. Відгриміли вітання ветеранам, паради, концерти та салюти пов’язані з святкуванням 65-ї річниці перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною. Не є виключенням у цьому і місто Миргород. Все ішло по накатаному сценарію. Грав муніципальний духовий оркестр, проходили урочистою ходою по центральній площі ветерани війни. Урочистим маршем пройшли військові авіатори та службовці урядового зв’язку. Вітали ветеранів і мешканців міста зі святом представники міської і районної влади. Провели молебень священнослужителі УПЦ московського патріархату. Відбулося покладання вінків і квітів до меморіалу присвяченому загиблим у ВОВ. Відбувся концерт. Прогримів салют…
Отже все пройшло як завжди. Тільки одне, в усьому цьому дійстві, мені здалося незрозумілим. Чому міська влада при прийняті рішення про проведення цього святкування не зважила на те, що політизувати його не можна. Яке відношення до Перемоги над німецьким фашизмом мають прогресивні соціалісти Н.Вітренко, чи теперішня комуністична партія? Коли я побачив їх прапори на площі моєму обуренню не було меж. І перше, що прийшло мені в голову це привести рухівців з прапорами Народного Руху України. Та тальки здоровий глузд переміг. Не варто було перетворювати свято у політичне протистояння. А до міської влади є питання. Чому комуністи, які вже давно не відповідають «моральному облику строителя коммунизма», та взагалі не зрозуміла політична сила під назвою «Прогресивні соціалісти»( в чому прогресивність цих соціалістів?) мають привілейоване становище в нашому місті?
Така позиція влади не веде до примирення громадян з різними поглядами. Найрозумніше за все було б заборонити на святкуванні використання символіки та атрибутики всіх політичних та громадських організацій. Цілком зрозуміло, що теперішня компартія, а тим паче прогресивні соціалісти не мають абсолютно ніякого відношення до перемоги над фашизмом. Якщо зважити на те, що багато ветеранів війни є комуністами, то є ветерани цієї ж війни і в других партіях, зареєстрованих в міністерстві юстиції. Отже і вони мали право вийти на площу де відбувалося святкування під своїми політичними прапорами. І тепер іще одне питання до міської влади: « Як ви вважаєте, чим це могло скінчитися?»
Маю побажання до Миргородських можновладців та відділів, які відповідають за організацію і проведення таких свят. Включайте голову а не використовуйте типові сценарії, розроблені ще за часів «дорогого Л.И.Брежнева».
Голова миргородської міської організації
Народного Руху України С.Лаврик

PIC_0532-2-22-лав.JPG

10-05-2010 13:37 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1273487843.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua