першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Громадські ініціативи

23-05-2010 22:44 Черкащина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1274643879.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

„Холодноярська республіка” не мітингує, але...

14 травня в Черкасах, за ініціативи громадського руху "Холодноярська республіка”, відбулося засідання „круглого столу” на тему „Геноцид українців: минуле і сучасність”. Серед учасників дискусії були викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Черкаського технологічного університету, студенти Київського інституту культури, представники Народного руху України і ради ветеранів, партій "Собор" та "Свобода", культурно-просвітницького центру "Світанкова зоря", центру громадських ініціатив "Черкаси наш дім", громадської організації "Воля", Тясминського незалежного та Запорізького козацтва.
В прийнятій заяві громадськість заявила: стверджувати, що голодомор не був геноцидом, не лише аморально, але й незаконно; необхідно продовжити дослідження злочинів проти української нації у минулому та оприлюднювати наявні щодо цього матеріали. Правда унеможливить викривлення історії та ускладнить виховання сучасних манкуртів і яничар.
Крім того, учасники дискусії висловили переконання, що сучасних форм геноциду може набувати антиукраїнська мовна політика та спотворення вітчизняної історії, виховання в дусі космополітизму чи русифікації, економічне знищення української держави.
Стосовно економічного пригноблення народу говориться: „здійснення у надалекому минулому приватизації державних підприємств та розпаювання земель не принесло користі переважній більшості українців, а відтак, було антинародним. Сьогодні несправедливість економічного устрою стала очевидною, адже вартість активів 20 найбагатших мешканців країни дорівнює дохідній частині українського держбюджету за рік, за даними експертів 80% національних багатств України контролюються 50 сім’ями, а їхній сумарний капітал більше ніж удвічі перевищує державний бюджет. При цьому стрімко зростає рівень бідності й бідними себе вважають близько 60% українців. Таку політику можна назвати сучасним економічним геноцидом народу. І здача Росії національних інтересів України не ліквідує соціально-економічних протиріч, але в черговий раз гальмуватиме національний розвиток...”
Також у заяві зазначається, що відповідальність за прояви геноциду в минулому і в наш час лягає не лише на владу, а й на свідомих громадян, які не докладають максимум зусиль для протидії антиукраїнській політиці. Щоб змінити ситуацію в країні на краще не достатньо вийти на мітинги. „Тим більше, коли серед їх організаторів є поводирі, які вже водили народ манівцями дорогою в нікуди. Суспільство потребує системної просвітницької роботи. Якщо відбудеться просвітлення свідомості громадян – зміниться Україна”.
А щоб пробуджувати громадянськоу активність та суспільну свідомість учасники „круглого столу” звернулися до науковців та діячів культури, до представників різних професій, партій та громадських організацій, які вважають себе українцями, із закликом організовувати „круглі столи”, конференції, збори чи громадські слухання з метою обговорення резонансних суспільних проблем, приймати звернення, виступати у ЗМІ, друкувати бюлетені або листівки,... а головне – згуртовувати громадян, які здатні до дієвого та рішучого захисту національних інтересів”.
Готується проведення таких же дискусій у Смілі, Кам'янці та Чигирині. А їх організатори вірять: „Коли в усіх регіонах українці скажуть „Так!” справедливій і сильній Україні та засвоять конституційні засади про те, що „носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ”, ніхто і ніщо не зможе протидіяти волі народу”.
P. S. Варто зазначити, що громадський рух „Холодноярська республіка” було створено 5-го квітня. Таким чином його засновники в день 300-річчя „Конституції Пилипа Орлика” хотіли нагадати спільноті і владі актуальність положень цього документу, у тому числі, щодо необхідності ревізії „громадських маєтностей, що ними наділені державці”. Створення „Холодноярської республіки” підтримала низка громадських організацій.
На сьогоднішній день члени руху займаються посвітництвом не тільки проводячи „круглі столи”, але й виступають у засобах масової інформації, розповсюджують документальні фільми, організовують вечори творчості Шевченка та туристичні походи. Серйозну увагу сучасні холодноярці приділяють природоохоронній діяльності: проводять суботники, взяли участь у науково-практичній конференції з проблем Холодного Яру, спільно з фахівцями екологічної інспекції перешкоджають незаконній вирубці зелених насаджень...

23-05-2010 22:44 Черкащина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1274643879.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua