першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відкрита перша в Україні безкоштовна школа для інсультників

02-06-2010 19:30 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1275496251.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

26 травня 2010 р. у Києві на базі МЦ «Універсальна клініка «Оберіг» (www.oberigclinic.com) відкрито першу в Україні безкоштовну Публічну школу «Життя після інсульту» – школу для тих, хто пережив інсульт та їх родин. Публічна школа «Життя після інсульту» є спільним соціальним проектом Інсультного центру Клініки «Оберіг» та Всеукраїнської громадської організації «Українська Асоціація боротьби з інсультом» (УАБІ).
За словами Першого заступника Генерального директора клініки «Оберіг» Олега Петренко, реабілітація після інсульту – одна із найактуальніших та складних проблем медицини, охорони здоров’я та соціальної допомоги. «Щорічно більше ніж 110 тисяч українців стають жертвами інсульту, і третина з них – люди працездатного віку, – говорить Олег Петренко. – А після перенесеного інсульту більше половини хворих втрачають працездатність, і не можуть себе обслуговувати. Як наслідок, хворі дезорганізовують життя сім’ї і потребують постійного нагляду та догляду».
На жаль, існуюча на сьогодні в Україні система реабілітації хворих з такими захворюванням, як інсульт, є малоефективною, і не може повністю задовольнити всіх хворих та їх родини. До того ж, зусиль тільки державних медико-соціальних структур, які працюють з пацієнтами, що перенесли інсульт, недостатньо. «Потрібна допомога недержавних організацій у сфері медико-соціальної допомоги цим людям. І саме тому Інсультний центр клініки «Оберіг» разом з УАБІ започаткував програму соціальної відповідальності, першим кроком якої є організація Публічної школи «Життя після інсульту», – додає пан Петренко.
Соціальна програма Інсультного центру клініки «Оберіг» та УАБІ спрямована на навчання пацієнтів, які перенесли інсульт, та членів їх родин і передбачає організацію правильного процесу реабілітації, догляду та відновлення хворих з метою досягнення ними максимальної незалежності, повернення до якісного повсякденного життя та профілактики виникнення повторних інсультів. Особлива увага буде приділятися психологічним реакціям родичів на хворобу і методам відновлення їх душевної рівноваги. Також Школа допоможе сформувати необхідні навички реабілітаційної допомоги у родичів, що проживають разом із пацієнтами, та полегшити повернення пацієнтів після інсульту до повноцінного життя.
До роботи в Школі будуть долучатися спеціалісти Інсультного центру МЦ «Універсальна клініка «Оберіг» та активісти Асоціації: неврологи, фахівці фізичної реабілітації, логотерапевти, ендокринологи, нейропсихологи, спеціалісти з питань харчування, медичні сестри. Всі учасники зможуть отримати навчальні матеріали, розроблені спеціалістами клініки «Оберіг» та УАБІ. Заняття у Школі будуть проводитися щомісячно, кожної останньої п’ятниці, а слухачами її зможуть стати близько 100 чоловік.
Нагадаємо у лютому 2010 р., Медичний центр «Універсальна клініка «Оберіг» відкрив єдиний в Україні унікальний клінічний підрозділ – Інсультний центр, головна мета якого повернути хворих після інсульту до активного повноцінного життя. Постінсультна реабілітація, яку пропонують у клініці – це координоване використання комплексу медичних, соціальних, освітніх та професійних заходів, спрямованих на зменшення наслідків інсульту і досягнення максимального фізичного, соціально-психологічного та професійного потенціалу людини, яка перенесла інсульт.

UABI.jpg

02-06-2010 19:30 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1275496251.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua