першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В парламенті вислухали позиції громадськості по законопроек

02-07-2010 14:11 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1278069073.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

24 червня у Верховній Раді України пройшли комітетські слухання щодо законопроекту 2450 «Про мирні зібрання», на яких правозахисні та інші громадські організації і рухи, народні депутати, а також представники різних органів влади обговорили недоліки проекту закону та пропозиції по його вдосконаленню.
В цілому більшість учасників слухань погодилися з необхідністю законодавчого врегулювання організації та проведення мирних зборів громадян. Водночас, частина присутніх громадських об’єднань висловилася за відхилення законопроекту та розробку нового, інша – наголосила на необхідності доопрацювання існуючого. Про це повідомили в прес-службі Демократичного Альянсу.
«Різні позиції висловлені громадськими організаціями щодо подальшої долі законопроекту є очікуваними, оскільки проект закону не пройшов процедур широкого обговорення в суспільстві. Вперше, документ був оприлюднений 03 червня і вже 17 червня його планували розглянути в парламенті без будь-яких консультацій з громадськістю. Діюча редакція законопроекту становить загрозу для свободи мирних зібрань. Документ має бути ретельно доопрацьований з урахуванням пропозицій громадськості. Ми очікуємо, що спільна робота над його текстом продовжуватиметься», - зазначає Голова Демократичного Альянсу і координатор загальноукраїнської акції протесту «Вихід з демократії. Пароль: 2450» Василь Гацько.
«Загалом вимогу певних громадських середовищ відхилити законопроект вважаю прийнятною, але водночас небезпечною. Відхилення передбачає розгляд проекту закону у Верховній Раді і голосування по ньому. Враховуючи те, що в такому випадку існує ймовірність його ухвалення в чинній редакції, доцільно напередодні розгляду впливати на текст документу. У разі, якщо профільним комітетом не буде включено пакет пропозицій громадськості, протест має бути поновлений з новою силою», - наголошує керівник Демократичного Альянсу.
Вислухавши позиції учасників слухань, керівництво Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин запевнило, що всі зауваження та пропозиції будуть додатково розглянуті. Також, присутнім пообіцяли, що консультації з громадськістю з приводу законопроекту 2450 «Про мирні зібрання» продовжуватимуться.
В комітетських слуханнях взяли участь понад 40 громадських організацій, зокрема Українська Гельсінська спілка з прав людини, Інститут «Республіка», Демократичний Альянс, Український незалежний центр політичних досліджень, Фундація регіональних ініціатив, Громадянська мережа "ОПОРА", Альянс Майдан, народні депутати, заступники міністра юстиції та міністра внутрішніх справ, представники Київської держадміністрації, Верховного Суду України, Конституційного Суду України, Генеральної прокуратури, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та науковці.
Нагадаємо, що законопроект 2450 «Про мирні зібрання» викликав хвилю протестів по всій країні та був розкритикований багатьма правозахисними організаціями. 14 червня в 22 обласних центрах пройшла акція протесту «Вихід з демократії. Пароль: 2450». Розгляд законопроекту вдалося відкласти.
Джерело: http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/1408/

02-07-2010 14:11 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1278069073.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua