першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

А судді стають все слухнянішими, плювати на закони стає звичкою

03-08-2010 09:21 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1280816518.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Майже 2 млн грн моральної шкоди стягнув з держави суддя Октябрського райсуду Полтави Литвиненко І.Ю. на користь відомого правозахисника В.Волошина, якого протиправно було звинуваченоо в шпигунстві на користь РФ та торгівлі людьми. Вже через два дні після цього до Полтави прибув Генераьний прокурор України Медведько О.І., який і зустрівся з головою апеляційного суду Полтавської області. Питання стоял руба - зменшити суму стягнених збитків до мінімальної суми, оскільки прокурора Войцишена В.Д. необхідно "просунути" ще на одну 5-річну каденцію, а такий ляпус створює всі передумови для звільнення прокурора області з посади. Адже під його "наглядом" троє правозахисників, серед яких дві жінки похилого віку, незаконно перебували у в"язниці майже по 5 місяців кожний. 53 місяці всі правозахисники перебували під слідством, 36 місяців під підпискою про невиїзд. Їх дітей викрадали працівники міліції за вказівкою прокуратури, невинуватих громадян катували, піддавали нелюдським стражданням, в тому числі поміщали до закритих приміщень разом з особами, які вживають тютюн, відбираи взуття, тощо. Харківським науково-дослідним інститутом судових експертиз проведена судово-психологічна експертиза, яка й встановила розмір заподіяної моральної шкоди профспілковому лідеру Волошину В. в розмірі 1 млн 986 тис. грн. Після 10 - місячного судового розгляду саме цю суму й було стягнено з держави. Після візиту Медведька до Потавськгоо апеляційного суду шляхом 15-хвилинного перегляду в апеляційному суді суму зменшено в 13 разів - до 150 000 грн. Але й це не задовольнило прокуратуру і нею було подано касаційну скаргу на рішення апеляційног суду. Стосовно жінок, яким теж було зменшено суми відшкодувань відповідно Охріменко С.О. - 120 тис.грн, Довбиш Н.М. - 150 тис.грн, то Верховний суд відмовив прокуратурі у відкритті касаційноого провадження, а от стосовно Волошина, то суд слухняно його відкрив. Не сумніваємось, що касаційна скарга прокуратури буде задоволена, прохання прокурора Медведька виконане і суму моральної шкди буде зменшено до мінімальної, яка передбачена законом: мінімаьна заробітна плата за кожен місяць знаходження під судом та слідством - 40 000 грн (744 грн х 53 міс). Адже суд у нас стає все білльш "незалежнішим". Таким чином ще раз буде доведено, що закон в Україні, як дишло, а висновок державної експертної установи може бути вирішальним, коли це вигідно тим, хто платить хабара та йог отримує, і може бути мильною бульбашкою, коли він невигідний. Тоді суд з ним просто не рахується. До речі, один з суддів апеляційного суду після судового розгляду сказав Волошину: "Аби я прийняв інше (законне) рішення, то мене тут(на посаді судді апеляційного суду) вже не було б".

03-08-2010 09:21 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1280816518.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua