першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Київщина лідирує з виробництва підробних ліків

15-09-2010 17:19 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1284560345.html // Версія до друку

У порівнянні з минулим роком неякісних і фальсифікованих ліків в Україні стало рівно в 3 рази більше. Про це свідчать цифри від держінспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я. Якщо в 2009 році інспекція виявила і заборонила 99 серій неякісних препаратів, то за вісім місяців цього року вже виявлено 285 серій.

Чемпіоном з лікарських «плацебо» стало містечко в Київській області, там міліція прикрила величезний виробничий цех, на якому виготовляли Мезим, Гепабене, Фестал, Долорес та інші популярні препарати. Підроблені ліки штампувалися неймовірними партіями – обсяг фальсифікованої продукції склав близько 7 мільйонів гривень. Однак шкода здоров'ю від таких таблеток може коштувати набагато більше

Єдиним виходом із ситуації в держінспекції вважають посилення відповідальності за виробництво і збут неякісних медпрепаратів. Зараз же за підробку ліків доморощеним «хімікам» нічого не загрожує. Максимум, що можуть зробити правоохоронні органи, - позбавити ліцензії аптеку, передає «Комерсант-Україна».

За інформацією представників держінспекції, найчастіше підробляються ліки з Індії, Бельгії, Франції, Німеччини, Латвії та українських виробників.

Громадський рух «Разом із тобою» нагадує, що на нашу країну насуваються 3 хвилі грипу. Як прогнозують фармацевти, при найменшому ажіотажі в аптеках може бути дефіцит ліків на зразок минулорічного, але закуповувати медикаменти заздалегідь ніхто не збирається.

Медики обіцяють нам такий же пандемічний грип, як минулого року. Причина в тому, що в минулому сезоні частина населення перехворіла, однак більшість людей вбереглися від хвороби і не мали контакту з хворими. До речі, вакциною від пандемічного грипу ще не забезпечено жодну українську поліклініку.

123.jpg

додано: 15-09-2010 17:19 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1284560345.html // Версія до друку

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua