першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Громадських експертів на Чернігівщині стало більше!

20-09-2010 16:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1284987696.html // Версія до друку

15 представників організацій громадянського суспільства Чернігівщини прийняли участь у тренінгу «Громадська експертиза - ефективний інструмент громадського контролю», який проходив 16 – 17 вересня 2010 в м. Чернігові.
Протягом двох днів учасники знайомилися з теоретичними та практичними основами проведення громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади та засвоювали знання щодо етапів її проведення, особливостей процедури, змісту обов’язкових складових.
Під час тренінгу було презентовано навчальний посібник «Як громадянське суспільство може сприяти належному управлінню» для громадських експертів.
В процесі навчання тренери Центру „Доброчин”, Чернігівського Центру Прав Людини, та суддя Апеляційного суду Чернігівської області акцентували увагу на особливостях підходу до складання запитів, підготовки висновків і рекомендацій, механізмів адміністративного та судового оскарження у випадку бездіяльності органів і посадових осіб в ході проведення громадської експертизи. Велику увагу було приділено отриманню інформації при проведенні громадської експертизи, методам її збору та аналізу, які представив Олександр Підгорний, тренер ГО Чернігівський Центр Прав Людини. Він також поділився успішною практикою отримання інформації від органів виконавчої влади.
Актуально про доступ до інформації органів влади, відповідальність за ненадання інформації, а також про порядок та перспективи оскарження дій або бездіяльності органів влади розповів Олександр Демченко, суддя Апеляційного суду Чернігівської області.
Під час практичних занять, які проводила Олена Короїд, учасники навчилися розробляти план та інструментарій громадських експертиз у різних напрямках місцевої політики. Окремим блоком було розглянуто такий важливий етап експертизи як дії органу влади після отримання запиту, а також щодо впровадження рекомендацій громадських експертів.
Підсумовуючи роботу тренінгу, було зазначено, що для демократичної влади громадська експертиза фактично виступає додатковим ресурсом. Вона дозволяє отримати реалістичну зовнішню оцінку діяльності влади та практичні пропозиції, адже мета громадської експертизи - сприяти органам виконавчої влади ефективно реалізовувати покладені на них функції, з тим, щоб громадянам адміністративні послуги надавалися якісно та своєчасно.
Тренінг проходив в рамках проекту «Зробимо діяльність органів виконавчої влади підзвітною та прозорою», що реалізується Центром «Доброчин» за підтримки Фонду Регіонального Співробітництва Чорного моря, проекту Фонду Маршала (США).

Довідково:
Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої затверджено Постановою Кабінету Міністрів України N976 від 05.11.2008 року. Інститути громадянського суспільства отримали процедуру, за якою можуть провести оцінку ефективності діяльності будь-якого органу виконавчої влади України, а також процедуру впровадження результатів громадської експертизи.

додано: 20-09-2010 16:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1284987696.html // Версія до друку

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua