першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

С в о б о д у П о л і т в`я з н я м !

21-09-2010 11:40 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1285058423.html // Версія до друку

Минуло близько 5 місяців з того дня, як правоохоронними органами Одеси на замовлення антиукраїнських сил був арештований відомий борець за свободу Олексій Макаров.

На разі його утримують в Одеському слідчому ізоляторі. Міліція фабрикує проти нього кримінальну справу.

Зважаючи на те, що Олексій Макаров особистість відома не тільки в Україні, а й за її межами - найближчим часом по всій території України розпочнеться масштабна компанія по його звільненню, до якої вже приєднуються дедалі більш широкі кола патріотичної громадськості, як України, так і Росії.

Олексій Макаров, громадянин Російської Федерації, 07.07.1988 р.н., був членом московського відділення НБП з 2005 року до липня 2009 року й через участь в акціях протесту постійно піддавався переслідуванням з боку російської влади. Був вимушений емігрувати в Україну, де, однак, не відмовився від своїх політичних переконань, внаслідок чого зазнав переслідувань уже від української влади.

11 липня 2006 року під час першого дня проведення конференції "Інша Росія", Олексія Макарова й нацболку Олену Боровську арештували співробітники ФСБ і УБОП у цивільному.

Наступного дня Макарову й Боровській висунули обвинувачення по сфабрикованій "Таганській справі" по статті 213 ч.2 КК РФ (хуліганство, групою осіб). Суддя засудив Макарова до 2 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Всі 2 роки він провів у Бутирській в'язниці й вийшов на свободу 10 липня 2008 року.

Європейський суд по правам людини визнав неправомірним вирок суду позбавити волі на 2 роки і засвідчив політичні репресії щодо Макарова. Європейський суд призначив 5 тис. Євро компенсації від РФ на користь Олексія.

Після виходу з в'язниці Макаров продовжив свою участь у політичних заходах. У січні 2009 року Макарова оголосили у розшук. У зв'язку з цим Олексій змушений був переїхати до України з метою одержати захист від переслідувань, яким він постійно піддавався в Росії з боку влади РФ за його політичні переконання. 6 березня 2009 року Макаров звернувся в Міграційну службу м. Вінниця з проханням надати йому статус біженця.

Після виборів президента України почалося зближення нового українського режиму з авторитарним режимом Кремля. Маючи непримиренну громадську позицію, Олексій Макаров почав брати участь у мирних акціях протесту та в опозиційній Віктору Януковичу політичній діяльності. За це він став піддаватися репресіям з боку нової української влади.

17 квітня 2010 року Олексій Макаров був арештований в Одесі, куди він відправився, щоб взяти участь у мітингу пам'яті Максима Чайки. Виявилося, що днем раніше невідомі облили зеленкою (яка згодом була змита звичайними миючими засобами) офіс прокремлівського телеканалу "АТВ". Макарова обвинуватили по адміністративній статті "непокора співробітникам міліції" при затриманні. Його протримали дві доби в РУВС, де піддавали жорстоким тортурам. Суд виправдав Макарова й випустив на волю, однак біля суду він знову був арештований особами в цивільному без пояснення причин.

21 квітня суддя, що розглядав питання про міру запобіжного заходу Макарова, погодився перенести слухання на 26 квітня, щоб дати можливість захисту знайти поручителів. На суд 26-го квітня були представлені поручительства депутата Київського Шевченківського району С. Лагоди та представника громадської організації А. Ніколаєнка. Суддя вирішив залишити Макарова в СІЗО на 2 місяці.

9 серпня в міському суді Одеси мало відбутися попереднє слухання у справі Олексія Макарова. На якому, зокрема, мало вирішуватись питання про міру запобіжного заходу на час суду. Проте у зв'язку з неявкою прокурора - слухання справи було перенесено на 28 вересня 2010 року. До того часу Олексій мав знаходитись під вартою.

8 вересня 2010 року Олексію Макарову було надано документ в якому йшлося про те, що українська сторона задовольнила офіційний запит прокуратури РФ, про його екстрадицію.

Заявление политзаключенного Алексея Макарова

Генеральная прокуратура Украины приняла решение о моей экстрадиции в РФ. Это является очередным доказательством того, что украинские «правоохранительные органы» подчиняются Кремлю.

РФ является полицейским государством, в котором любой человек может оказаться за решеткой даже за оппозиционную статью у себя в Интернет-блоге. Сотни российских оппозиционеров находятся в тюрьмах и лагерях. В 2007-09 годах сотрудниками российских спецслужб были убиты мои товарищи Юрий Червочкин, Антон Страдымов и Рим Шайгалимов. Юрий и Антон были до смерти забиты бейсбольными битами, а Рим был выброшен из четвертого этажа барака колонии, в которой отбывал наказание по сфабрикованному уголовному делу. И это далеко не полный список политических убийств по заказу Кремля.

Любые попытки проведения оппозиционных акций в Эрэфии жестоко подавляются. Участники протестных митингов и шествий подвергаются жестоким избиениям, часто в их отношении фабрикуются уголовные дела. Деятельность оппозиционных организаций запрещается, и они объявляются вне закона. Правящие круги РФ проводят агрессивную внешнюю политику.

Украину кремлевские правители видят как свою будущую колонию. В Украине, как и в России, они хотят устраивать заказные политические процессы, убивать политических противников, запрещать оппозиционные организации. Я верю, что украинский народ осознает нависшую угрозу со стороны чудовищной империи РФ и встанет на борьбу с врагом.

В 2006-08 годах я уже отбывал двухлетний срок по сфабрикованному уголовному делу. В случае моей экстрадиции в Россию я буду опять несправедливо осужден уже на более длительный срок лишения свободы. Для моей экстрадиции в РФ нужно решение суда.

Я ненавижу государство Российская Федерация – наследницу империи Романовых и сталинского СССР, уничтоживших миллионы людей. Я готов отдать жизнь, чтобы Украина не стала частью этой империи. Поэтому я надеюсь, что украинский суд примет правильное решение по моему делу.

Также я буду рад поддержке со стороны общественных организаций и небезразличных людей. Вместе мы победим!

bratstvo.info

додано: 21-09-2010 11:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1285058423.html // Версія до друку

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua