першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

УАБІ провела на Майдані Незалежності День боротьби з інсультом

02-11-2010 15:47 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1288705651.html // Версія до друку

Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація боротьби з інсультом» вп’яте провела традиційний День боротьби з інсультом в Україні. В цей день 25 медичних працівників – волонтерів та активістів Асоціації – розгорнули на Майдані Незалежності у Києві найбільший в Україні лікарняний кабінет, в якому всім бажаючим вимірювали артеріальний тиск та визначали інші фактори ризику розвитку інсульту. Більше 350 людей звернулися до імпровізованої поліклініки, виміряли тиск, отримали поради лікарів та інформаційні пам’ятки з питань профілактики розвитку інсульту.
За словами Президента Української асоціації боротьби з інсультом Миколи Поліщука, у зв’язку з тим, що в Україні катастрофічні показники захворюваності та смертності від інсульту, цією акцією Асоціація хотіла привернути увагу українців до проблеми інсульту і розповсюдження факторів ризику виникнення серцево-судинних захворювань. Щорічно більше 100 тис. наших співвітчизників стають жертвами інсульту, кожний п’ятий помирає, а ще кожний п’ятий стає залежним від оточуючих інвалідом, і третина з них – це люди працездатного віку. «В нашій країні склалася вкрай небезпечна ситуація щодо наслідків інсульту, – говорить Микола Поліщук. – В Україні серед осіб у віці 45-74 років смертність від порушень мозкового кровообігу у 12 разів перевищує рівень смертності, зокрема, в Швейцарії. Навіть у порівнянні із Росією, від якої ми мало відрізняємося за соціально-економічним розвитком та структурою системи охорони здоров’я, смертність від інсульту в Україні серед чоловіків вища в 1,5 рази, а серед жінок – в 2 рази. Причому ситуація в Україні майже не покращується».
За підсумками проведеної акції «Виміряй свій тиск – скажи інсульту НІ!» з усіх людей, що пройшли обстеження, у 38% був тиск, який перевищував допустиму верхню межу – 140 на 90 мм рт. ст. Як відомо, головним фактором ризику розвитку інсульту є неконтрольована артеріальна гіпертензія. Зокрема, в Україні 11,5 млн. громадян страждають цією недугою, тому ризик розвитку інсульту має кожний 6 українець. Статистика виглядає ще страшніше, якщо враховувати, що значну роль в її зростанні відіграє відсутність інформації щодо факторів ризику і заходів профілактики серцево-судинних захворювань. В Асоціації боротьби з інсультом переконані, що знання про ознаки інсульту, фактори ризику, розвитку та розуміння принципів профілактики інсульту – це майбутнє здоров’я, довголіття та повноцінне життя українців на довгі роки, тому акція буде продовжена і пройде з 3 по 5 листопада цього року у Києві в рамках Другого Національного конгресу «Інсульт та судинно-мозгові захворювання».
Довідка: Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація боротьби з інсультом» (www.insult.net.ua) заснована в 2004 році. Головним завданням організації є інтеграція зусиль медичних працівників, науковців, викладачів медичних навчальних закладів, працівників соціальних служб та засобів масової інформації, широких верств населення до удосконалення системи лікування хворих з гострим інсультом, первинного та вторинного попередження інсульту, реабілітації хворих після інсульту, підвищення якості медичної та соціальної допомоги хворим, які перенесли інсульт.

1.JPG
2.JPG

додано: 02-11-2010 15:47 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1288705651.html // Версія до друку

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua