першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

16 років виповнилося Товариству захисту тварин «SOS»,

19-11-2010 15:58 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1290175137.html // Версія до друку

Засноване в жовтні 1994 року, Товариство стало піонером в сфері захисту тварин в Україні, членом Всесвітнього товариства захисту тварин - WSPA та Британського Королівського товариства, що виступає проти жорстокого ставлення до тварин – RSPCA. SOS також тісно співпрацює з Фундацією Бріжіт Бардо та організаціями з захисту тварин Австрії, Великобританії, Німеччини, Швейцарії, Франції.

На початку 1997 року Товариство спільно з міжнародними організаціями Західної Європи провело успішну кампанію проти жорстокості міської служби відлову тварин, яку в народі називали «Будка», в Пирогові. SOS домоглося її закриття та передачі цієї території Товариству під будівництво першого в Україні притулку для бездомних тварин.
За короткий час Товариство зробило те, чого не спромоглася зробити держава за багато років. Не отримавши ані копійки з бюджету міста, спираючись тільки на пожертви міжнародних організацій Австрії, Великобританії, Німеччини, Швейцарії та Франції, Товариство протягом року на місці колишньої шкіродерні в Пирогові, названої західними журналістами «фабрикою смерті», побудувало справжній притулок, включно з ветлікарнею та стаціонаром для хворих та поранених бездомних тварин.
29 вересня 1997 року у Пирогові бельгійська Принцеса Елізабет де Крой офіційно відкрила перший в Україні притулок для бездомних тварин.
На сьогодні в притулку знайшли прихисток близько 2 000 собак та котів.
Товариство створило 12 робочих місць для працівників притулку, мешканців прилеглих до Пирогова сіл. З отриманої фінансової допомоги від міжнародної організацій Товариство сплачує ще й податки до Пенсійного фонду України, отже, допомогає і людям, і тваринам.
В європейських країнах давно вже відмовилися від вбивства безпритульних тварин, застосувавши альтернативний метод - їхню стерилізацію.
Товариство також пішло цим шляхом, започаткувавши широку кампанію зі стерилізації бездомних тварин ще 1995 року. Для цього Товариство підписало Угоди з деякими київськими ветклініками, а з 1997 року постійно проводить стерилізації в притулку, пропагуючи цей метод як альтернативу вбивству твaрин. За цей час Товариство простерилізувало понад 12 000 тварин, а це означає, що на вулицях міста не з’явилося 600 000-800 000 нікому не потрібних новонароджених безпритульних тварин.
Товариство долучилося до міжнародної благодійної програми «Милосердя без кордонів», за якою розвинуті країни, де гуманними методами вже вирішено проблему безпритульних тварин, допомагають притулкам із країн Східної Європи.
В жовтні 2003 року 158 безпритульних тварин-інвалідів із притулку SOS спеціальним транспортом було направлено до Німеччини, де на них чекали дбайливі господарі та нормальне життя серед людей. Ці тварини не мали жодних шансів бути адаптованими в Києві, тому ми дуже раді, що їм пощастило.
Керівництво Товариства неодноразово чує на свою адресу дорікання на кшталт: «У нас люди жебракують, на вулицях безпритульні діти, а ви про тварин кажете...» Погодитися з такою критикою дуже важко. Будь-які економічні негаразди не можуть бути виправданням для панування черствості та брутальної жорстокості у ставленні до тварин. Ми переконані, що притулки для безпритульних тварин лікують суспільство від байдужості та жорстокості, а узаконені вбивства тварин підсилюють процес деградації та дегуманізації суспільства. Адже ніхто не буде сперечатися з тим, що суспільство, яке виявляє жорстокість та байдужість до безпритульних тварин, не буде добрим та милосердним і до людей.
Товариство проводить активну діяльність щодо гуманізації підростаючого покоління. Відбуваються зустрічі в школах, коледжах та в студентських аудиторіях.
Для дітей початкових класів Товариство видало підручник, базований на програмі британських шкіл «Подорож у світ тварин» і безкоштовно розповсюдило серед шкіл Києва, Харкова, Симферополя, Ялти, Львова. Протягом декількох років Товариство закуповувало газету «Домашні улюбленці» та безкоштовно передавало її до бібліотек шкіл м. Києва.
Товариство виступає за застосування в Україні гуманної освіти, тобто за обмеження кількості невиправданих дослідів над тваринами, які досі проводяться в Україні. Товариство запропонувало ВНЗ альтернативу, якою є використання комп’ютерних програм, що використовуються в Західних країнах вже понад 50 років. З цією метою Товариство створило бібліотеку комп’ютерних програм, якою користувалися викладачі ВНЗ з усіх регіонів України. На базі біофаку Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Товариство за кошти RSPCA створило комп’ютерний клас, придбавши для студентів 16 стаціонарних комп’ютерів, один ноубук, сучасне проекційне устаткування, програмне забезпечення комп’ютерними програмами. Це дало змогу студентам біофаку, замість живих істот-тварин, використовувати комп’ютерні програми.
Для відділу експериментальної хірургії Інституту клінічної та експериментальної хірургії АМН України Товариство також закупило комп’ютернe обладнання та відеокамеру для застосування альтернативних методів.
Від цього виграли і самі студенти, багато із яких відчувають моральний тягар від проведення експериментів над тваринами. До того ж у студентів зростає рівень навичок у використанні можливостей комп’ютерних програм, і це підносить їхнє знання до сучасного світового рівня.
Крім того, Товариство провело міжнародний семінар із застосування альтернативних методів у ВНЗ, на якому виступили провідні професори Західної Європи та Америки.
Протягом чотирьох років Товариство надавало вагому допомогу Будинкам для дітей-сиріт – «Колиска дитячої надії» (Новосілки), Будинок ім. Городецького (Ворзель), «Берізка» та «Малятко» (Київ). Товариство за кошти іноземних спонсорів придбало для цих Будинків пральну машину, два холодильники, електричну шафу для випічки хліба та кондитерських виробів, устаткування для кухні, бактерицидні лампи для медпункту.
Для дітей, хворих на лейкемію, що лікувалися в Чернігівській лікарні, було придбано іграшки та небхідні ліки.
За спонсорські кошти Товариство надало допомогу деяким мешканцям Закарпаття, які постраждали від повені.
«SOS» було ініціатором та співавтором Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», прийнятого 2006 року.
З поля зору Товариства не випадали і проблеми, пов’язані з утриманням та поводженням з тваринами в зоопарках та цирках. Було проведено багато зустрічей з керівництвом київського цирку та київського зоопарку. Особливу увагу SOS приділяло київському зоопарку, де не дотримувалися європейських стандартів у ставленні до тварин. За це врешті-решт зоопарк було виключено із престижної Європейської асоціації зоопарків та акваріумів.
На щастя, сьогодні, завдяки активній позиції SOS та його партнерів - українських та закордонних, вдалося змінити керівництво Київського зоопарку, яке дбало про свої інтереси, а не про добробут тварин. Призначено нового в.о. директора Київського зоопарку, який, сподіваємося, буде дотримуватися вимог EAZA щодо утримання тварин в зоопарку. Якщо буде саме так, ми з задоволенням будемо надавати зоопaрку посильну допомогу.
Від 1998 року Товариство постійно моніторить ситуацію з безпритульними тваринами в квазі-притулку в Бородянці, що сьогодні належить КП «Притулок для тварин» раніше сумнозвісне КП «Тварин в місті». Завдяки « « про ситуацію з безпритульними тваринами в Бородянці знають не тільки в Києві але й в країнах Західної Європи. Товариство було причетне до зміни трьох керівників Бородянки. І сьогодні Товариство ставить питання про будівництво Центру по стерилівзації тварин на околицях Києва, а Бородянку передати Обладміністрації Kиївської області.
Ми згадали тільки про деякі аспекти діяльності Товариства протягом 16 років. Багато що залишається незгаданим за браком місця.

Наголошуємо на тому, що Товариство поділяє принципи міжнародних організацій: призначення тварин – сіяти добро у свідомості людини та бути їй другом.
Провідними експертами доведено: стан психічного здоров’я людини багато в у чому залежить i від того, як живеться нашим сусідам по планеті Земля - тваринам. На превеликий жаль, ми дуже завинили перед ними бодай тим, що узаконили «породу» безпритульних. Невже все ще треба доводити, що покинуті напризволяще чотириногі тварини - живі істоти, які відчувають біль та страх? Суспільство, яке виявляє жорстокість та байдужість до тварин, ніколи не буде добрим і милосердним і до людей. Часом камінець, що потрапить у беззахисну собаку, врешті-решт може зруйнувати душу того, хто його кинув.
За громадську діяльність в сфері захисту тварин президент товариства Тамара Тарнавська 14 вересня 2000 року отримала престижну нагороду Британського Королівського товариства «RSPCA « найстарішої у світі організації, заснованої 1824 року, за вагомий внесок в справу захисту тварин та гуманізацію суспільства. Тамара Тарнавська є другою жінкою у світі, яка отримала цю нагороду.
4 жовтня 2003 року Тамару Тарнавську було відзначено Подякою Голови Київської міської державної адміністрації за активну участь у громадській роботі, спрямованій на поширення в суспільстві цивілізованого та гуманного ставлення до тварин та навколишнього середовища.
Дорогі друзі! Звертаємося до тих, кому не байдужа доля безпритульних, отже, безправних, тварин, хто хоче бачити свій рідний Київ цивілізованим європейським містом, приєднатися до руху на захист тварин в Україні.

Тамара Тарнавська,
Президент Товариства захисту тварин «SOS».

Сайт Товариства: http://www.sos-animals.info/

додано: 19-11-2010 15:58 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1290175137.html // Версія до друку

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua