першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

прокурори Івано-Франківщини потурають місцевим радам

25-01-2012 12:15 Івано-Франківщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1327486551.html // Версія до друку

Такий висновок можна зробити проаналізувавши результати оскарження ненадання відповідей на запити на інформацію, які подавались Станіславською правозахисною групою до органів місцевого самоврядування.
Так Івано-Франківською обласною громадською організацією «Станіславською правозахисною групою» було подано 10 скарг до районних прокуратур Івано-Фракнівської області (Городенківської, Надвірнянської, Рожнятівської, Тисменицької, Косівської, Коломийської, Рогатинської, Галицької, Яремчанської та Богородчанської ) за ненадання інформації на запит, несвоєчасне надання інформації та відмову в задоволені запиту на інформацію. Однак лише 4 районними прокурорами, а саме Рожнятівського, Галицького, Косівського та Тисменицького районів належним чином розглянуто та задоволено скарги, в результаті чого розпорядників інформації притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.212-3 КУпАП за порушення права на інформацію.
Решта районних прокурорів надали лише формальні відписки, які свідчать проте, що скарги за ненадання інформації на запит прокурорами розглянуті не в повному обсязі, неналежним чином проведено перевірки, не взято до уваги докази (про направлення та отримання запиту розпоряднику). В своїх відповідях прокурори в основному посилалися на те, що: розпорядником відповідь надіслано, запит на інформацію не направлявся, розпорядник запит не отримував, на час перевірки порушення були усунуті розпорядником інформації, скаргу направлено для розгляду розпоряднику інформації, хоча до скарг додавались письмові докази, що місять інформацію, яка підтверджує причини подання скарг (поштові конверти, повідомлення про вручення поштового відправлення, довідки з відділень поштового зв’язку). На вищезазначені необґрунтовані прокурорські відповіді юристами організації подано скарги Прокурору Івано-Франківської області, які на даний час перебувають на розгляді.
Отже, як показує сумна статистика, з 10 держаних наглядачів за виконанням законодавства лише 4-ма усунуто порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації» та притягнуто винних осіб до адміністративної відповідальності. Це свідчить про те, що будучи наділеними широким спектром повноважень реагувати на будь-яке порушення закону «Про доступ до публічної інформації», маючи при цьому примусові засоби впливу на порушників, замість того щоб вжити невідкладних заходів прокурорського реагування щодо бездіяльності розпорядників інформації та притягнути відповідальних осіб до адміністративної відповідальності за порушення права на інформацію, районні прокурори свідомо потурають органам місцевого самоврядування в порушенні права на доступ до публічної інформації.
Запити подавались в рамках проекту «Реалізація права на доступ до інформації про управління та розпорядження землею територіальних громад у Івано-Франківській області» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

додано: 25-01-2012 12:15 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1327486551.html // Версія до друку

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua