першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Смолоскип Голодомору прибув до Сан Франциско

13-05-2008 19:19 США // Громадська Дія // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1210695599.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сан Франциско – 5-го травня, Міжнародна Естафета Смолоскипу Голодомору прибула до Сан Франциско, Каліфорнія, друге місто американського шляху міжнародної естафети.

У катедрі Св. Марії, священики Української Православної та Української Католицької Церкви відслужили соборну панахиду за жертв українського Ґеноциду 1932-1933 років, в якій взяли участь й інші релігійні деномінації північної каліфорнійської громади. У проповіді, о. Денис Смолярський переповів основний зміст молитви “Отче Наш,” в якій хліб є основним компонентом для людства, і як цей хліб відібрали в українців у 1932-1933 роках. Опісля, о. Олександр Лімонченко, свідок українського Ґеноциду, зворушливо розповів про свої пережиття тих часів.

Організатор цього заходу, З. Зубрицький розказав про історичні перспективи Голодомору та про стархіття, яке пережили безвинні жертви у 1932-1933 роках. Відтак, при музичному супроводі Української Духової Оркестри Баптистської Молоді Сакраменто, під проводом О. Журавля, З. Зубрицький перерахував усіх свідків Голодомору, які живуть в окрузі Сан Франциско.

Посол України в США Олег Шамшур, Генеральний Консул України в Сан Франциско Микола Точицький, та президент Українського Конґресового Комітету Америки Михайло Савків (Голова Крайового Комітету для відзначення 75-ої річниці українського Ґеноциду 1932-1933 років), запалили Смолоскип від символічного Вогню Пам’яти і офіційно відкрили виставку “Заморені голодом: невідомий ґеноцид в Україні.” Смолоскип був переданий свідкам Голодомору у всі учасники імпрези взялися з руки, щоб стати єдиним цілим з жертвами Голодомору.

У своєму зверненні до учасників церемонії, Посол наголосив, що ціллю Міжнародної Естафети є поширити знання щодо правдивої історії Голодомору у ґльобальній громаді і створити зв’язок між свідками Голодомору та молодшими поколіннями шляхом передачі Смолоскипу.

Президент УККА зробив більш разюче порівняння, заявивши: “Уявіть собі, що населення метрополії Сан Франциско, приблизно 7.1 мільйонів осіб (згідно із переписом населення 2000 року), зникло за приблизно півтора року і світ навіть не знав, не дбав і навіть не помітив... ми вітаємо Смолоскип у Сан Франциско і захоплюємось його основним завданням – полити світло на темну сторінку світової історії.”

На завершення Міжнародної Естафети Смолоскипу в Сан Франциско об’єднаний хор Української Православної та Української Католицької церков заспівав “Боже Великий, Єдиний” під проводом В. Візір. В імпрезі взяли участь представники української та американської громади Північної Каліфорнії.

На верхньому фото: очевидці Голодомору, які живуть в метрополії Сан Франциско у першому ряду у катедрі Св. Марії

На нижньому фото: (зліва направо) – в першому ряду: Достойний Микола Точицький, Генеральний Консул України в Сан Франциско; Достойний Олег Шамшур, Посол України в США; Достойна Тетяна Іжевська, Посол України у Ватикані; та очевидці Голодомору. У другому ряду - Михайло Савків, мол., президент – Український Конґресовий Комітет Америки (УККА) та Голова Крайового Комітету для відзначення 75-ої річниці українського Ґеноциду 1932-1933 років та Олег Верес, член Конґресової Комісії українського Голодомору, яка працювала у 1986 році.

Обговорити цю новину у форумі

3HolSF.jpg
5HolSF.jpg

13-05-2008 19:19 США // Громадська Дія // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1210695599.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Шукати слова в новинах:
++ Розширений пошук


Google Custom Search
  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ НОВИНИ :
[18-08-2011 15:22]
Жителям Шевченківського мікрорайону нема чим дихати. СЕСи потурають.
[16-08-2011 14:50]
Возле университета внутренних дел горит свалка
[15-08-2011 15:59]
Ю.Оршанский: земли, на которых был создан Старосалтовский питомник, были взяты в аренду абсолютно законно
[14-08-2011 20:55]
Український католицький університет: Звернення щодо політичної ситуації в Україні
[14-08-2011 13:36]
14 серпня - свято Маковія або медово-маковий Спас
[14-08-2011 11:14]
Крок до дитячої книжкової мрії
[13-08-2011 16:24]
Жодного Пшонки не постраждало
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2010
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською