МАЙДАН

На Вінничині рейдер відлупцював захисника пам`ятки архітектури

Поділитися:

З одного з наймальовничіших куточків Вінничини хочуть зробити 4-х зірковий готельно-розважальний комплекс. Мова йде про комплекс споруд та території Сокілецького Млина, розташованого на березі бурхливого Південного Бугу (Немирівський район).

Будівництво затіяла російська компанія Heliopark Hotels & Resorts ще кілька років тому (засновники — Сбербанк Росії, керівництво — високопосадовці федеральної служби безпеки). Залучили українську компанію, назву якої поки-що не розголошують.

Пам`ятки аркітектури та містобудування ХІХ ст. (млин, склад та крупорушка) планують перетворити на суперсучасний комплекс для відпочинку багатіїв: готель на 120 номерів, ресторан, spa-салон, wellness-центр, лоббі-бар, фітокафе, винні погреби, закритий басейн, комплекс саун. І це — на більш ніж 3-х гектарах землі на берегах Бугу.

Готелю є альтернатива. Це — відновлення Млина як музею, як пам`ятки архітектури.

Створення в межах млинського комплексу діючого творчого, культурного, рекреаційного простору, творчих студій, центру зеленого туризму, літніх студій для обдарованої молоді. Адже і зараз з року в рік до млина як магнітом притягує митців, мандрівників, туристів. З 2008 року щоліта на свято Купала коштом ентузіастів проводиться фольк-рок фестиваль “Млиноманія”. Активісти - серед них художники і дизайнери - закликали всіх небайдужих стати на захист млина.

29 січня 2011 року представники забудовників розпочинають несанкціоновану вирубку дерев на території між крупорушкою та Південним Бугом (відведення землі не мають). В той самий час за 150 м розпочався демонтаж будівель контори та кузні — які не є пам`ятками архітектури та мають іншого власника. Демонтаж припинили лише силами співробітників міліції.

Роботи по зачистці території від дерев продовжуються щодня.

Таким чином, за допомогою грошей та зв`язків, в с. Сокілець на території Млина здійснюється чергове рейдерське захоплення землі та будівель. Документів на право руйнування національної культури в нових господарів не виявилося взагалі, але вони домовилися з головою сільради про оренду прилеглої території.

17 лютого, активіста-захисника млина Сергія Кононова відлупцював Микола - новий господар млину. Місцеві жителі навіть бояться вимовляти в голос його прізвище. У результаті бійки, Сергію поранили праву руку та розтрощили вщент внутрішнє вікно.

Лише тоді, коли на місце приїхали два журналіста, кривдник вибіг зі штабу, сів в машину і зник у невідомому напрямку. Міліція з собакою, яка прибула на територію по проханню того ж таки Миколи, під час сутичок весь час стояла осторонь. Коли Сергій попрохав написати заяву - повідомили, що трохи згодом, а надалі стверджували, ніби він відмовився надавати свідчення.

За свідченнями очевидців та сайту http://myriv.com.ua

На фото - фестиваль Млиноманія, сам млин і рейдер Микола


mlin-01.jpg
mlin-02.jpg
mlin-11.jpg
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1298020066.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

REDTRAM

Завантаження ...

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською