МАЙДАН

У Звенигородці відкрили пам’ятник воїнам Армії УНР

25 червня в м. Звенигородка Черкаської області відбулось освячення памятного знаку «Воїнам Армії УНР - уродженцям Звенигородського повіту». Не зважаючи на сильний дощ, подія зібрала кілька десятків патріотів Звенигородщини, а також гостей з Києва і Тального. Прибули на відкриття й представники благодійної ініціативи «Героїка» (остання - ініціатор зведення пам’ятного знаку) з Корсуня-Шевченківського: п.п. Олег та Андрій Собченко.


Відкрив урочистий захід пан Станіслав Лячинський, науковий співробітник місцевого краєзнавчого музею, який розповів про козацькі традиції Звенигородщини. Після виступу пана Лячинського розпочалась панахида за воїнами Армії УНР, яку відправив панотець Василь Карп’юк (УАПЦ). Панотець зауважив непослідовність місцевих можновладців , які до цього часу не спромоглися відновити давні назви вулиць Звенигородки , що донині носять імена червоних командирів, радянських діячів-організаторів Голодомору. Це за умов, що депутати та міський голова вважають себе патріотами України.
Падав рясний дощ, проте ніхто з учасників мітингу з відкриття пам’ятного знаку не пішов завчасно. За півгодини врочистості було перенесено до місцевого краєзнавчого музею, де відбувся День відкритих дверей, присвячений воїнам Армії УНР. Пан Станіслав читав власні вірші, відбулося тепле спілкування небайдужих людей, котрих об’єднала ідея відродження історичної пам’яті . Гості та звенигородці познайомилися ближче, домовилися про наступні спільні дії з вшанування видатних земляків. Маємо надію, що новий пам’ятний знак буде першим серед заходів благодійної ініціативи «Героїка» на Черкащині. Гості музею дякували господині – Директору музею пані Олені Наріжній за гостинність, гарячий чай та турботу. Для «Героїки» було передано в подарунок часописи «Спадщина» та запрошення для активістів відвідати краєзнавчий музей та історичні місця Звенигородщини.

Особливо теплих слів подяки заслуговує великий патріот свого краю - пан Станіслав Лячинський, що активно посприяв встановленню пам’ятного знаку у Звенигородці. Ця людина своєю повсякденною працею у Краєзнавчому музеї та в міській раді пробуджує український дух серед звенигородців. Благодійна ініціатива «Героїка» має надію на подальшу плідну співпрацю з паном Станіславом, бажає йому многая літа та натхнення у творчості.Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1309176191.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

REDTRAM
(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською