МАЙДАН

Жителям Шевченківського мікрорайону нема чим дихати. СЕСи потурають.

\ \ | / / БАЙБАК \ \ | / / Екологічна група "Печеніги" (# 614 від 18. 08. 11)
__________________________________________________________

ЖИТЕЛЯМ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО МІКРОРАЙОНУ НЕМА ЧИМ ДИХАТИ. СЕСи ПОТУРАЮТЬ.

Міністру охорони здоров'я України О.В. Аніщенку

Шановний Олександре Володимировичу!

Звертаються до Вас мешканці Шевченківського мікрорайону з проханням прийняти заходи відносно бездіяльності відповідальних посадових осіб санітарно-епідеміологічної служби Харківської області з питань, що призвели до критичного рівня захворюваності важкими хронічними хворобами: серцево-судинними, бронхо-легеневими, ендокринними та онкологічними. Рівень захворюваності у Шевченківському мікрорайоні майже у 4-7 разів вищий ніж на Олексіївці – районі, віддаленому від підприємств-забруднювачів.
Головною причиною критичної ситуації, що склалася із захворюваністю населення мікрорайону вважаємо відсутність санітарно-епідеміологічного контролю за станом атмосферного повітря, ґрунту та води. Тут розташовані більше 10 підприємств, що отримали від Управління охорони навколишнього природного середовища дозволи на викиди забруднюючих речовин, але найбільш небезпечне підприємство 1 класу небезпеки - АТЗТ "Харківський коксохімзавод" - розташоване посеред міста впритул до житлових будинків, та у 4 км від стадіону "Металіст", де відбудеться "Євро 2012"! Але підприємствам видані позитивні висновки СЕС – і це за відсутності у них санітарно-захисних зон, засаджених деревами спеціальних порід.
У 2010-2011 роках при повній бездіяльності органів СЕС, під патронатом голови Жовтневої районної адміністрації м. Харкова Веприцького Р.С., було знищено 450 здорових киснеутворюючих дерев із наповнення санзони. За бездіяльності Григорова М.М., Зубкової І.А., Колпакової Т.М. в мікрорайоні вчинено екоцид.
За відсутності погодженого та затвердженого робочого проекту об'єкту господарської діяльності - автомобільної стоянки "Афганвет", та навіть без поштової адреси у цього об'єкту, тоді ще головним санітарним лікарем м. Харкова Колпаковою Т.М. було надано висновок власникам автомобільної стоянки під житловим будинком № 108 по вул. Жовтневої революції, чим порушено СНІП України у частині відстані від будинку не менше 50 метрів, тоді як відповідно до розрахунку по ДБН 360-92 кількість машиномісць для ділянки розміром 5556 кв.м. становить 220 машиномісць. Колпакова Т.М. невідомо з якого документу бере 100 машиномісць, безпідставно зменшує розмір відстані від будинку до 23 метрів, чим злочинно ставить під загрозу життя та здоров'я мешканців будинку через вплив важких металів з викидів автомобілів. Дерева навколо стоянки також були знесені, санзона відсутня.
На наші багаточисельні звернення до органів СЕС усіх рівнів, починаючи із районного, не відбулось жодного реагування для покращення санітарно-епідеміологічної ситуації у мікрорайоні, що призвело до теперішнього катастрофічного рівня захворюваності важкими хронічними хворобами.
Ми звертались наступним чином:
- головному санітарному лікарю Жовтневого району м. Харкова Григорову М.М. було надано 3 письмових звернення;
- міському головному санітарному лікарю м. Харкова Зубковій І.А. було надано 8 письмових звернень, та постраждалі мешканці відвідали 5 особистих прийомів,
- головному санітарному лікарю обласного рівня Колпаковій Т.М. - 5 письмових звернень та відвідали 3 особистих прийоми.

До усіх посадовців СЕС ми звертались з вимогою провести заміри стану атмосферного повітря у зоні впливу шкідливих підприємств, на протязі майже 3 років нам надавались відписки, але жодного разу не проводились заміри повітря, ґрунту, води у присутності заявників для фіксації результатів. Не було вручено жодної ксерокопії Акту (або протоколу) із зазначенням обладнання, виконавців робіт та отриманих результатів.

Для нас це означає одне - фактично заміри не проводяться, а результати фальсифікуються - про це яскраво свідчить стан захворюваності мешканців мікрорайону.
По нашому зверненню на Урядову гарячу лінію із скаргою на катастрофічне забруднення довкілля та знищення дерев в санітарно-захисних зонах підприємств, у серпні 2011 року проводилась комплексна перевірка АТЗТ "Харківський коксовий завод" із залученням фахівців обласної СЕС. Головному лікарю Колпаковій Т.М. була надіслана телеграма від мешканців з проханням перевірку санітарної зони, наповнення її деревами та заміри проб повітря, проводити відповідно до вимог статті 18 Закону України "Про звернення громадян". Колпакова Т.М. це звернення також проігнорувала. Громада вбачає в цьому ознаки корупційних дій, передбачених статтею 16 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції".

Громада Шевченківського мікрорайону просить Вас ретельно перевірити наведені факти посадових зловживань та перевищень службових повноважень з боку посадових осіб СЕС, які призвели до важких наслідків.
Також просимо роз'яснити порядок отримання компенсації за нанесену шкоду здоров'ю через створення критичної ситуації по рівню захворюваності важкими хронічними хворобами, зазначеними посадовими особами. Просимо надати перелік документів для судових справ для отримання компенсації.

42 підписи.
*
____________________

КОНТАКТИ:
Олена Решетько: тел. (068) 6-000-344,

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.
CoxoHim.jpg
Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1313670165.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

REDTRAM
(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською